Jack Dorsey en büyük pişmanlığını açıkladı: Twitter’ı şirket yapmam

Sosyal medya devi Twitter’ın kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey, ABD merkezli platformun bir şirket haline getirdiği için pişman olduğunu açıkladı.

Teknoloji 26.08.2022, 13:28
Jack Dorsey en büyük pişmanlığını açıkladı: Twitter’ı şirket yapmam

Dorsey, Twitter'ın hayal ettiği gibi olup olmadığıyla ilgili bir soruya yanıt olarak "En büyük sorun ve en büyük pişmanlığım bir şirket haline gelmesidir" dedi. Twitter'ın hangi yapı altında çalışmasını istediği sorulduğunda Dorsey, bunun bir "protokol" olması gerektiğini ve Twitter'ın bir devlete veya başka bir şirkete ait olmaması gerektiğini söyledi.

Bir protokol olsaydı, Twitter tek bir merkezi varlık tarafından kontrol edilmeyen e-posta gibi çalışırdı ve farklı e-posta sağlayıcıları kullanan kişiler birbirleriyle iletişim kurabilirdi.

NEREDEYSE 1 MİLYAR DOLAR

Şirket, Musk'a 44 milyar dolarlık Twitter'ı satın alma teklifinden vazgeçmeye çalıştığı için dava açtı. Bilgi uçuran eski bir yönetici, Twitter'ı bilgisayar korsanlarına ve spam hesaplarına karşı koruma sağlamak için güvenlik önlemleri konusunda federal düzenleyicileri yanıltmakla suçladı. Milyarder Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma anlaşmasının tamamlanması halinde Dorsey 978 milyon dolar alacak. (Reuters)

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu