Kriz Tesla’yı vurmadı: Rekor sayıda araba teslim edildi 

Tesla, tedarik zinciri zorluklarına rağmen yılın ilk çeyreğinde rekor sayıda otomobil teslim edildiğini belirterek, 310 binden fazla aracın teslim edildiğini açıkladı. 

Teknoloji 04.04.2022, 11:50
Kriz Tesla’yı vurmadı: Rekor sayıda araba teslim edildi 

Rakam, geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse yüzde 70 daha yüksekti. Şirketin CEO’su Elon Musk, rekor kıran teslim rakamlarının Çin'deki katı corona virüs politikaları da dahil olmak üzere "son derece zor bir çeyreğe" rağmen geldiğini söyledi.

Hafta sonu açıklanan rakamlara göre Tesla, bir yıl önce 184 bin 800 olan teslim edilen araç sayısının bu yılın başından Mart ayının sonuna kadar 310 bin 48’e ulaştı.

Musk, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Tedarik zinciri krizi ve Çin'in sıfır Covid politikası nedeniyle bu son derece zor bir çeyrekti. Tesla ekibi ve önemli tedarikçilerin olağanüstü çalışması günü kurtardı" şeklinde kaydetti. 

Dünyanın en değerli otomobil üreticisi, 20 Nisan'da dönem için tam mali sonuçlarını açıklayacak. Ocak ayında Musk, tedarik zinciri sorunlarına rağmen Tesla'nın bu yıl yüzde 50'den fazla büyümesini beklediğini söylemişti ve firma, geçen yıl 5.5 milyar dolar rekor kar bildirdi. (BBC) 

Yorumlar (0)
24
az bulutlu