Son dakika | Whatsapp'tan 'gizlilik ve güvenlik' açıklaması

Dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, çok tartışılan ve milyonlarca kullanıcının tepkisini çeken gizlilik sözleşmesiyle ilgili son dakika açıklaması yaptı.

Teknoloji 11.01.2021, 09:08 11.01.2021, 09:40
Son dakika | Whatsapp'tan 'gizlilik ve güvenlik' açıklaması

WhatsApp, güncellenen ve uygulamanın kullanımına devam edilmesine yönelik 8 Şubat'a kadar onaylanması gereken gizlilik sözleşmesiyle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Yapılan son dakika açıklamasında, şöyle denildi:

"WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz.

Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor.

Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz." 

Şirket, son güncelleme ve yapılan güncellemenin kullanıcılar için ne anlama geldiğiyle ilgili WhatsApp Yöneticisi Will Cathcart’ın açıklamalarıyle bir soru cevap listesi de hazırladı.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu