Telegram'ın CEO'sundan Whatsapp açıklaması: Bizi kötüleyen botlar tespit ettik

Telegram kurucusu Pavel Durov, Whatsapp'ın 'zorunlu' güncellemesinin ardından Telegram'a gerçekleşen 'büyük göç'ün ardından açıklamalarda bulundu.

Teknoloji 10.01.2021, 08:48
Telegram'ın CEO'sundan Whatsapp açıklaması: Bizi kötüleyen botlar tespit ettik

Whatsapp'ın yeni güncellemesinde 'zorunlu' veri aktarımı istemesinin ardından Telegram'a 'büyük göç' devam ediyor...

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rus startup Pavel Valeryeviç Durov, Telegram'a geçişlerin insanların Whatsapp'a kızgınlığından dolayı gerçekleştiğini ifade etti.

TELEGRAM'A GEÇİŞLER HIZLANDI

Whatsapp'ın güncellediği kurallarında kullanıcıların kişisel bilgilerinin tamamının Facebook'un reklam sistemine aktarımının kabul edilmesinin 'zorunlu' tutulmasını değerlendiren Durov, bundan dolayı Whatsapp kullanıcılarının birkaç yıldır Telegram'a geçişinin hızlandığını ve bunda şaşılacak bir durum olmadığını kaydetti.

KENDİLERİNİ KÖTÜLEYEN BOT HESAP TESPİT ETTİKLERİ İDDİASI

500 milyona yaklaşan kullanıcıyla Facebook için büyük bir sorun teşkil ettiğini savunan Durov, sosyal medya platformlarında Telegram hakkında yanlış bilgiler yayan çok sayıda bot hesap gördüklerini belirtti.

''İNSANLAR EN İYİSİ İÇİN KARAR VERECEK KADAR AKILLI''

Facebook'un aksine kendilerinin pazarlama ve reklam işine milyarlar harcamadıklarını kaydeden Durov, ''İnsanların kendileri için en iyisinin ne olduğuna karar verebilecek kadar akıllı olduklarına inanıyoruz'' dedi.

Yorumlar (0)
17
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur