TikTokçu gençler 2 günde 800 bin lira kazandı 

TikTokçu gençler 2 günde 800 bin lira kazandı  Komedi videoları yayınlayan ABD’li iki genç, 2 günde 100 bin dolar değerinde maske sattı. Ancak bu maskeler bildiğimiz gibi değil. Slapmask olarak isimlendirilen maskeler, kullanılmadığı zamanlarda bileklik olarak kullanılabiliyor.

Teknoloji 31.12.2020, 11:55 31.12.2020, 11:55
TikTokçu gençler 2 günde 800 bin lira kazandı 

Son bir yılda takipçilerini iki katına çıkaran ikilinin maske girişimleri piyasalarda sevildi ve kısa sürede tükendi. 

Maskenin yaratıcısı olan Auerbach, "Biz şovmeniz. Kendimizi böyle görüyoruz ama bileğe takılan maske fikrini bulduğumda, sokaklarda yürürken gördüğüm herkese baktım ve kullanabileceklerini düşündüm, yani mesele, bir ürün bulmaya çalışmak değildi’’ dedi.

REKLAM YAPMALARINA GEREK KALMADI

Slapmask'i tanıtmak için komedi ikilisi Auerbach ve Twer, TikTok biyografisindeki e-ticaret sayfasına özel bağlantıya yönlendiren bir TikTok videosu yayınladı. 

Business Insider tarafından incelenen ekibin satış panosunun ekran görüntüsüne göre, 48 saat içinde TikTok gönderisi, ücretli promosyon olmadan 100 bin dolardan fazla satış yapılmasına yardımcı oldu.

DOKTORLAR ‘KULLANILABİLİR’ DİYOR

San Francisco'daki California Üniversitesi'nde çalışan bir tıp profesörü Monica Gandhi, Slapmask'ın boynunuzun altına asılan veya bir kayışla taşıdığınız normal bir maskeden daha az kirlenebileceğini söyledi. Ancak, "eller ve bilekler kullanımdan önce ve sonra yıkanmalı"
şeklinde uyardı.

(Business Insider)
Çeviri: İsmail Cömert

Yorumlar (0)
17
açık