Zoom işi büyütüyor 

Zoom işi büyütüyor  Salgın döneminde birkaç kat büyümeyi başaran Zoom’un yeni yatırım planları yakında hayata geçecek. Görüntülü toplantı yapmayı sağlayan yazılımıyla bu zor dönemde dünyanın büyük bir ihtiyacını gidermişti. Şimdi ise gözünü Google ve Microsoft’un yerine dikti.

Teknoloji 25.12.2020, 09:22 25.12.2020, 09:22
Zoom işi büyütüyor 

İlk aşılar piyasaya sürülürken ve uzmanlar pandeminin görünürde bir son bulduğunu söylüyor. Bu sebeple şirket, çalışanlar ofislere döndükten sonra bile zirvede kalmanın bir yolunu arıyor. 

Yeni rapora göre Zoom, Google ve Microsoft gibi üretkenlik platformları devleriyle rekabet edebilmek için e-posta, mesajlaşma ve takvim hizmetleriyle uygulamasını genişletmeyi planlıyor.

SALGIN BİTİNCE KULLANICILAR KAÇMASIN DİYE…

Tünelin sonundaki ışık daha da büyürken, salgının sona ermesiyle Zoom’un kullanıcıları azalabilir. Bu nedenle ek ürünler şirketin gelişmesinde anahtar rol oynayacaktır. 

Şirket, video görüşmelerinin yanı sıra, ‘Zoom Phone’ adlı bir bulut hizmeti ve ‘Zoom Rooms’ adlı konferans ürünleri sunmaktadır.

DİŞLİ RAKİPLERİ VAR

Projenin gerçekleşmesi durumunda Zoom, şu anda iş yerlerine hakim olan Microsoft ve Google gibi devlerle sıkı bir rekabetle karşılaşacak. The Information, Amazon Web Services'in geçmişte pazara girmekte zorlandığını bildirdi.

(Business Insider)
Çeviri: İsmail Cömert

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu