Trabzonspor- Fenerbahçe mücadelesinin sonunda yaşanan saha olaylarının ardından PFDK'ya sevk edilen iki takım, haklarında verilen cezaları Tahkim Kurulu'na taşımıştı. Tahkim Kurulu, Trabzonspor'un 6 maçlık seyircisiz oynama cezasını 4 maça indirerek, para cezasında indirime gitti. Fenerbahçe'de ise Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat'ın 1 maçlık cezaları onandı.

Jose Mourinho'lu Fenerbahçe'nin, yeni sezona hazırlık tarihi belli oldu Jose Mourinho'lu Fenerbahçe'nin, yeni sezona hazırlık tarihi belli oldu

Papara Park'ta oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçının sonunda yalanan saha olayları nedeniyle PFDK'ya sevk edilen kulüp ve oyuncular, aldıkları cezayı TFF Tahkim Kurulu'na taşımıştı.

Yapılan itirazların ardından TFF, nihai kararları açıkladı. Trabzonspor'a verilen 6 maçlık seyircisiz oynama cezası 4 maça indirilirken, 3 milyon TL'lik para cezası ise 448 bin TL olarak değiştirildi.

TFF, FENERBAHÇE'NİN BAŞVURUSUNU REDDETTİ

Tahkim Kurulu, aynı zamanda sahaya giren futbolculara yönelik müdahaleleri ve tribünlere yönelik hareketleri nedeniyle 1 maç ceza verilen Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat'ın cezalarına yapılan itirazı ise haksız buldu.