Satışa çıkarılan araziler arasında park ve okul alanları ile ağaçlandırılması gereken alanlar da yer aldığı bilgisi verildi. 

BirGün Gazetesi'nin haberine göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 50 ildeki 575 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. 

'SATIŞLARDAN 6 MİLYAR 118 MİLYON LİRA GELİR ELDE EDİLEBİLECEK'

TOKİ'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, arsalar yüzde 25 peşinat, 48 ay vadeyle satılacak. Bu satıştan en az 6 milyar 118 milyon lira gelir elde edilmesi planlanıyor. Ayrıca satışa çıkarılan 575 arsanın toplam büyüklüğü ise 13 milyon 884 bin 920 metrekareyi buluyor.

İŞTE ARSALARIN BULUNDUĞU İLLER

Satışa çıkarılan 575 arsa, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Batman, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Yozgat ve Zonguldak şehirlerinde yer alıyor.

ARAZİLERİN SATIŞLAR 4-6 NİSAN'DA YAPILACAK 

Satışa sunulan arsalar arasında Ankara'da konut, plansız ve sosyal kültürel tesis alanları, Antalya'da konut ile ticaret alanları, İzmir'de sanayi ve depolama, günübirlik turizm tesis ve konut alanları, İstanbul'da ise konut, konut dışı kentsel çalışma alanları da bulunuyor. Arazilerin satışları 4-6 Nisan’da yapılacak.

'Depreme Yenilme Mobil Uygulaması'na yoğun ilgi 'Depreme Yenilme Mobil Uygulaması'na yoğun ilgi

OKUL, DİNİ TESİS PARK ALANI SATIŞTA 

Birçok kentte okul, dini tesis ve park alanı olarak belirlenen arazilerin da satışa çıkarıldığı görüldü.

Satışa çıkarılan park, okul ve arkeolojik alanlar şu şekilde:
İstanbul Beylikdüzü’nde park ve konut alanı
İstanbul Kartal’da yol ve konut alanı
Kocaeli Kartepe’de yol ve park alanı
Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde konut, ortaokul, yol ve otopark alanı
İzmir Torbalı’da konut, yol ve park alanı
Erzurum Olur’da ağaçlandırılacak alan ve dini tesis alanı
Muğla Menteşe’de ağaçlandırılacak alan
Konya Selçuklu’da arkeolojik sit alanı