CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın bir araya geldiği altılı masa; Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği önerisi tanıtım toplantısını, 28 Kasım Pazartesi günü Ankara’da  Bilkent Otel’de yapacak.

Tanıtım toplantısı, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni’nin, 28 Şubat 2022'de açıklandığı Bilkent Otel’de yapılacak.

'ŞİMDİ DEMOKRASİ ZAMANI'

Altı siyasi partinin genel merkez, il ve ilçe yöneticileri ile milletvekilleri, pazartesi günü saat 10.30’da başlayacak toplantıyı sosyal medya hesaplarından bir video paylaşarak duyurdu.

"Şimdi Demokrasi Zamanı" etiketi sosyal medyadan mesaj paylaşıldı.

PAZARTESİ AÇIKLANACAK

KCDP 2023 yılın raporunu açıkladı! KCDP 2023 yılın raporunu açıkladı!

Altı genel başkan son toplantıyı 14 Kasım’da yapmış ve yapılan açıklamada “Anayasal ve Yasal Reformlar Komisyonu, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni doğrultusunda yapılması gereken Anayasa değişikliklerinin kodifikasyonunu tamamlamıştır. Altılı Masa olarak, bu çalışmayı 28 Kasım tarihinde kamuoyuyla paylaşma kararı aldık” ifadelerine yer verilmişti.

Polemik Haber