Sendikalaştıkları için işten atılan Trendyol depo işçileri direnişlerinin 15. gününde Trendyol Genel Merkezi önünde yaptıkları basın açıklamasıyla sendika haklarının tanınmasını istedi.

İYİ Parti'de deprem! İstanbul İl Başkanı görevden alındı İYİ Parti'de deprem! İstanbul İl Başkanı görevden alındı

TRENDYOL İŞÇİLERİNDEN GENEL MERKEZ ÖNÜNDE AÇIKLAMA

Depo işini iletişim işkolundaki beş ayrı taşerona yaptıran Trendyol’un İstanbul Esenyurt’taki deposunda çalışan işçiler, kötü çalışma koşullarına karşı PTT-SEN’de örgütlendiklerini, daha sonra küçülme bahanesiyle işten atıldıklarını söyleyerek Esenyurt’taki depo önünde eylem başlattı. Eylemlerinin 15. gününde, PTT-SEN ve DGD-SEN’le birlikte Maslak’ta bulunan Trendyol Genel Merkezi önüne gelen işçiler, “Sendika hakkımız söke söke alırız”, “Trendyol işçiye hesap verecek” ve “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Burada konuşan işçiler sendikalaştıkları için İş Kanunu’nun 25/2 maddesinden işten atıldıklarını söyledi. Yaşadıklarını anlatan işçilerden Emre Özdek, “2 yıllık Trendyol işçisiyim. Ben bunlar için mecburi mesailere kaldım, bunun karşılığında bizi 2 senenin sonunda kapının önüne koydular. Hem de 25/2 maddesinden işten atıldım. 15 gündür başvurmadığım yer kalmadı. İşe giremiyorum, işsizlik maaşı alamıyorum. Biz kimseden villa yat araba istemiyoruz, bağış sadaka istemiyoruz, hakkımızı istiyoruz. Süper Lig’e sponsor olan, reklam sanatçılarına milyonları akıtan Trendyol’a sesleniyoruz, hakkımızı verin” dedi.

Trendyol işçileri haklarını alana kadar mücadele edeceklerini ifade etti. 

Kaynak: Evrensel