Fatih Sultan Mehmet'in hayatını ele alan "Mehmed: Fetihler Sultanı" dizisi, TRT 1'de ekranlara geliyor. Başrolünü Serkan Çayoğlu'nun üstlendiği dizi, ağır çalışma koşulları, eksik prim ve set çalışanlarının toplu olarak işten çıkarılmasıyla gündeme geldi.

"Mehmed: Fetihler Sultanı" dizisi setinde yaşanan hak ihlalleriyle ilgili DİSK'e bağlı Sinema Emekçileri Sendikası bir açıklama yayımladı.

"EMEKÇİLER YALNIZ DEĞİLDİR"

Sine-Sen'in X hesabından yapılan paylaşımda "Yasadışı çalışma saatleri, bölüm başı ücret dayatması, eksik prim, ağır çalışma koşulları, toplu işten çıkarma... Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi emekçileri yalnız değildir. Aralarında çok sayıda üyemizin bulunduğu emekçilerin hak mücadelesinin yanındayız" ifadeleri kullanıldı.

Özgür Özel, normalleşmenin en acil adımını açıkladı: GEZİ DAVASI Özgür Özel, normalleşmenin en acil adımını açıkladı: GEZİ DAVASI

Dizi setinde iş güvenliği önlemlerinin alınmadığına dikkat çekilerek, geçen ocak ayında sette bir yangın çıktığı ve işçilerin hayatının tehlikeye atıldığı belirtildi.

Sinema Emekçileri Sendikası'ndan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

134837293 Gnc4I4Kxiaao5Dh