Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Van Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı protokol gereği düzenledikleri tüm etkinlikleri belediyeye fatura ediyor.

TÜGVA'nın verdiği iftar yemeği ve ulaşım faturası da aralarında bu protokol uyarınca kayyumla yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ödendi. 17 Mart’ta Evliya Çelebi Uygulama Oteli’nde düzenlenen iftar için ne kadar ödeme yapılmadığı bilinmiyor.

Bakan Yerlikaya: 1177 düzensiz göçmen yakalandı Bakan Yerlikaya: 1177 düzensiz göçmen yakalandı

10Vaniftarjpg Df37T U Hj Ck R1 Zrbp21 E A

AK PARTİ KADROLARI KATILDI

Yemeğe ise TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Selim Özaltun, Van Büyükşehir Belediyesi kayyumu  Van Valisi Ozan Balcı, AK Parti İl Başkanı Emre Güray,AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas da katıldı. İftarda ayrıca TÜGVA’nın 13 temsilcisinin aileleri yer aldı. Van Büyükşehir Belediyesi’nin kayyum yönetimi 8 Ağustos 2023 tarihinde atanmış meclis kararıyla TÜGVA ile 5 yıllık protokol imzalamış ve TÜGVA’nın tüm taleplerinin belediye tarafından karşılanması işbirliği protokolü imzalanmıştı.

TÜGVA, İFTAR YEMEĞİ TALEBİNİ 14 MART’TA GÖNDERDİ

Evliya Çelebi Uygulama Oteli’nde 17 Mart’ta verilen iftar yemeğinin bedelinin ödenmesi talebiyle 14 Mart’ta TÜGVA tarafından belediyeye yazı gönderildi.