Kampanyaya 6 milyon lira bağışlayan Tetiş Yapı İnşaat firmasının sahibi Mustafa Tetik, Hatay Kırıkhan’da yapılması planlanan “614 adet konut inşaatıyla altyapı ve çevre düzenlemesi işi” ihalesini aldı. Söz konusu ihaleyi Tetiş Yapı, Öz Yapıcılar İnşaat ve Gala Altyapı Sanayi iş ortaklığı aldı.

Cumhuriyet’in haberine göre, Tetiş Yapı İnşaat firmasının sahibi Mustafa Tetik, aynı zamanda AK Paeri Elazığ İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Tetik’in şirketi aldığı yüksek bütçeli kamu ihaleleriyle dikkat çekiyor.

AK P’artili iş insanına kamu ihaleleri yağmur gibi yağıyor ama Tetik 6 Şubat depremlerinin ardından bölgedeki yurttaşlarla dayanışmak için başlatılan “Türkiye Tek Yürek” bağış kampanyasına yalnızca 6 milyon lira ile katkıda bulunmuştu.

2012 YILINDAN BU YANA 32 KAMU İHALESİ ALDI

Şirket İstanbul Tuzla’da, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın doğu kenarında yapılacak 625 konut projesi başta olmak üzere 2012 yılından bu yana toplam 32 kamu ihalesi aldı. Bu ihalelerin toplam bedeli 6 milyar 966 milyon 804 bin 80 lira.

MHP'li Feti Yıldız'dan skandal sözler: CHP'li belediyeleri 'işgalci' ilan etti MHP'li Feti Yıldız'dan skandal sözler: CHP'li belediyeleri 'işgalci' ilan etti

BAKAN KURUM'U DA 'DİNLEMEDİLER'

Tetik, daha önce deprem bölgesi Elazığ’a 26 katlı bina dikmesiyle de gündeme gelmişti. Şirketin yaptığı “Elysium Alışveriş ve Yaşam Kompleksi” inşaatın 26 katlı olması dönemin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un da tepkisini çekmişti.

Kurum, deprem konutlarını incelemek için 2021 yılı mayıs ayında Elazığ’a yaptığı ziyareti esnasında incelediği Elysium Park inşaatı için, “Burası deprem bölgesi, bunu emin bir seviyede tutun” demiş ve inşaatın durdurulması yönünde talimat vermişti. Ancak Kurum’un talimatına karşın söz konusu proje tamamlandı.