Tomtom'un katiline 2 yıl hapis! O cani cezasını buldu

Beyoğlu’nda 2 yıl önce sahipli kediyi yere vurarak öldürdüğü gerekçesi ile yargılanan Barış Canımana (23), İstanbul 16’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı.

Tomtom'un katiline 2 yıl hapis! O cani cezasını buldu

Duruşmada şikâyetçi veteriner Fatih Adalıgil, “Kliniğimde baktığım bir kedi idi. Düzenli olarak kalmıyordu. Gidip geliyordu” dedi. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları ise sanığın suçu vahşice işlediğinin kamera kayıtlarında mevcut olduğunu, kediyi yere çarparak ölümüne sebep olduğunu belirterek üst hadden cezalandırılmasını talep ettiler.

CİNSEL İSTİSMAR SUÇLUSU

Mahkeme, Barış Canımana’yı, üzerine atılı suçun sabit olduğu, suçu vahşice ve sebepsiz yere işlediği gerekçesi ile TCK’nın 151’inci maddesinde düzenlenen “Mala zara verme” suçunun 2’nci maddesi gereğince “Haklı bir neden olmaksızın sahipli hayvanı öldürmek” suçunda 2 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Canımana’nın eylemden sonraki davranışları, adli kontrole uymamasını dikkate alan mahkeme, takdir indirimi uygulamadı. Canımana’nın daha önce cinsel istismar suçundan yargılanarak ceza aldığı, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiği ve 5 yıllık süre içerisinde bu suçu işlediğine dikkate çeken mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına karar verdi. Canımana’nın sabıka kaydı, suç işleme yönünde olumsuz kişiliği, yeniden suç işlemeyeceğine dair kanaat oluşmadığından erteleme veya seçenek yaptırımına yer olmadığına hükmetti.

2 Eylül 2017’de yaşanan olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede 3 aydan 3 yıla kadar hapsi isteniyordu. Beyoğlu Tomtom Mahallesi’nde yaşayan ve mahallelinin Tomtom adını verdiği kediyi öldüren kişinin yakalanıp cezalandırılması için de imza kampanyası başlatılmıştı.

 

ÖNE ÇIKANLAR

 • 1

  Ev hapsindeki iş adamı infaz edilmişti.... Cinayetten korkunç detaylar

  İzmir'de 'organize suç örgütü' davasının 69 sanığı arasındaki AK Parti eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş'un elektronik kelepçeyle ev hapsindeyken silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin şok detaylar ortaya çıktı

 • 2

  THY'den ABD yolcularına uyarı

  Türk Hava Yolları (THY), Amerika Ulaştırma Güvenlik İdaresi'nin (TSA) aldığı karar uyarınca, İstanbul üzerinden aktarmalı olarak Amerika'ya yapılacak seyahatlerde 100 mililitre üzeri sıvı satışlarının Duty Free yetkililerince kilitli poşetlerin (STEB) içerisinde kapı bölgesine getirilmediği takdirde uçuşa kabul edilmeyeceği kaydedildi.

 • 3

  Ödemeler saat 19.00'da hesapta

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün itibarı ile çiftçilerin hesabına saat 19.00'dan sonra yağlı tohum destek fark ödemelerinin yüzde 70'inin geçmiş olacağımı açıkladı.

 • 4

  Büyüme verileri açıklandı! İşte rakamlar...

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yılın ilk çeyreğine (Ocak-Mart 2019 dönemi) ilişkin Gayrisafi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı.

 • 5

  Yargı reformuyla ilgili önemli açıklamalar!

  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Yargıdaki yeni düzenlemelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.. Bakan Gül İnsan Hakları Eylem planı ile ilgili olarak, “Öz güven içinde ve nerede bir ihlal varsa buna sıfır tolerans gösterilecek şekilde bu belgemizi de yakın zamanda açıklayacağız” dedi

 • 6

  Meteoroloji'den kritik uyarı! O illerde sağanak yağış etkili olacak

  Meteoroloji'den son dakika haberine göre, bazı bölgelerde sağanak yağış etkili olacak. İşte o iller...

 • 7

  Karısına araçla çarpıp tabancayla vurdu

  Adana'da karısına önce hafif ticari araçla çarpıp ardından tabancayla vurduğu ileri sürülen kişi gözaltına alındı. Çevredeki bazı kişilerin kadını kurtarmak için kurusıkı tabancayla havaya ateş açtığı belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


DİĞER HABERLER

Yer Kocaeli... Denize giren köpeği için canından oluyordu!

Mezuniyetine bastonuyla geldi

Bir yılda binlerce hayvan kurtarıldı

Ev hapsindeki iş adamı infaz edilmişti.... Cinayetten korkunç detaylar

Tunceli'ye müfettiş görevlendirildi!

Sınıra komando ve zırhlı araç takviyesi

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yer Kocaeli... Denize giren köpeği için canından oluyordu!

Haber Global'de sarhoş spiker rezaleti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaşlı kadının seçim sohbeti