Tomtom'un katiline 2 yıl hapis! O cani cezasını buldu

Beyoğlu’nda 2 yıl önce sahipli kediyi yere vurarak öldürdüğü gerekçesi ile yargılanan Barış Canımana (23), İstanbul 16’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı.

Tomtom'un katiline 2 yıl hapis! O cani cezasını buldu

Duruşmada şikâyetçi veteriner Fatih Adalıgil, “Kliniğimde baktığım bir kedi idi. Düzenli olarak kalmıyordu. Gidip geliyordu” dedi. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları ise sanığın suçu vahşice işlediğinin kamera kayıtlarında mevcut olduğunu, kediyi yere çarparak ölümüne sebep olduğunu belirterek üst hadden cezalandırılmasını talep ettiler.

CİNSEL İSTİSMAR SUÇLUSU

Mahkeme, Barış Canımana’yı, üzerine atılı suçun sabit olduğu, suçu vahşice ve sebepsiz yere işlediği gerekçesi ile TCK’nın 151’inci maddesinde düzenlenen “Mala zara verme” suçunun 2’nci maddesi gereğince “Haklı bir neden olmaksızın sahipli hayvanı öldürmek” suçunda 2 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Canımana’nın eylemden sonraki davranışları, adli kontrole uymamasını dikkate alan mahkeme, takdir indirimi uygulamadı. Canımana’nın daha önce cinsel istismar suçundan yargılanarak ceza aldığı, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiği ve 5 yıllık süre içerisinde bu suçu işlediğine dikkate çeken mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına karar verdi. Canımana’nın sabıka kaydı, suç işleme yönünde olumsuz kişiliği, yeniden suç işlemeyeceğine dair kanaat oluşmadığından erteleme veya seçenek yaptırımına yer olmadığına hükmetti.

2 Eylül 2017’de yaşanan olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede 3 aydan 3 yıla kadar hapsi isteniyordu. Beyoğlu Tomtom Mahallesi’nde yaşayan ve mahallelinin Tomtom adını verdiği kediyi öldüren kişinin yakalanıp cezalandırılması için de imza kampanyası başlatılmıştı.

 

ÖNE ÇIKANLAR

 • 1

  AHMET ''KURAL'' TANIMADI... ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASINA KARIŞTI

  Alkollü araç kullanan ünlü oyuncu Ahmet Kural, İstanbul Üsküdar'da zincirleme trafik kazasına karıştı.

 • 2

  ÖLDÜREN VİRÜS ''CORONA''!.. MASKE FIRSATÇILARI İŞBAŞINDA...

  Çin'de ortaya çıkan ve her geçen gün yayılan Corona virüs hastalığı fırsatçılara yaradı.Maske karaborsası oluştu.Stokçular depolarda hatta evlerinde kolilerde beklettikleri maskeleri bakın hangi fahiş fiyatlarla satıyorlar.

 • 3

  İŞADAMI TURGUT TORUNOĞULLARI'NDAN TÜRK EKONOMİSİNE ALTERNATİF ÇÖZÜM

  Avrupa'daki Türk Toplumu olarak ; Türkiye ekonomisine alternatif ve ciddi bir kaynak. Edelstaal Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları Türk ekonomisine alternatif çözüm sundu. İşte girişimci iş adamı Torunoğulları'nın Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak ''plaka'' önerisi..

 • 4

  Sarıgül: Gayrimenkul satışlarında rekor kırılacak

  Türkiye ekonomisinde yaşanan olumlu hava, gayrimenkul sektörüne de yansıdı. 200'den fazla alana direkt olarak dokunan ve yüz binlerce kişiye istihdam sağlayan gayrimenkulde, 2020 yılı ivme dönemi olacak. Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Sarıgül, hem Türkiye ekonomisi ve gayrimenkul sektörü, hem de kendi projelerine dair açıklamalarda bulundu.

 • 5

  CEP HERKÜLÜ DEV ADAM: NAİM SÜLEYMANOĞLU

  Üç olimpiyat, yedi dünya ve Avrupa şampiyonluğu... Halterin 'Küçük dev adamı... Rekorlar rekortmeni '' Naim Süleymanoğlu''.... Ünlü iş adamı ve yazar Aykut Torunoğulları usta kalemiyle milli gururumuz Naim Süleymanoğlu'nun yaşattığı gururu ve başarılarıyla Türkiye'ye kazandırdıklarını anlattı... İşte yazar Torunoğulları'nın duygusal yazısı....

 • 6

  Merkel'in durumu kötüleşiyor

  Çin'de Başbakan Li Keqiang ile bir araya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel, titreme nöbeti geçirmemek için milli marşlar okunurken bile yerinden kalkmadı.

 • 7

  Bakan Soylu'dan Yenikapı'daki araçlarla ilgili açıklama

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yenikapı'da sergilenen araçlarla ilgili,  yapmış olduğu açıklamada "O da bizim sorumluluk alanımızda. Eğer bir kamu zararı oluşmuşsa biz buna bakarız" ifadelerini kullandı.


DİĞER HABERLER

Sosyal medyadaki bu kişiye dikkat!

Akdeniz'de korkutan deprem

Müge Anlı'da ormanda cinsel ilişki itirafında yeni gelişme

Mersin'de acı olay... Cesedi buradan çıkarıldı

Trabzon'u karıştıran görüntü

Çöpte bulduğunda hala yaşıyorlardı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asena Atalay, pozlarıyla beğeni topladı

Gazeteci Levent Uysal'a silahlı saldırı