Her gece düzenli olarak yaptığı konuşmada Zelenski, "Bugün, devletimizi saldırgan Rusya’nın yanında olanlardan korumak ve temizlemek için bir adım daha atmak üzere ilgili belgeleri imzaladım" dedi. Zelenski, kimlerin vatandaşlıktan çıkarıldığını söylemedi, ancak çifte vatandaşlığa sahip olduklarını belirtti.

ÜST DÜZEY İSİMLER

Ukrayna devlet medyasına göre listede, 2010'dan 2014'te görevden alınana kadar Ukrayna'nın Rus yanlısı cumhurbaşkanı olarak görev yapan Viktor Yanukoviç'in ofisinden birkaç üst düzey siyasetçi yer alıyor.

RBC haber ajansının bildirdiğine göre, listede eski eğitim ve bilim bakanı Dmytro Tabachnyk, eski başbakan yardımcısı ve Yanukoviç yönetiminin başkanı Andriy Klyuyev ve eski içişleri bakanı Vitaliy Zakharchenko yer aldı.

İŞGALİN BAŞINDAN BU YANA

Ukrayna, geçtiğimiz yılın şubat ayında Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin başlamasından bu yana çok sayıda kişiyi Ukrayna vatandaşlığından çıkardı ve yüzlerce Rus ve Belaruslu birey ve şirkete yaptırım uyguladı.

İranlı yetkililer, liderlerinden habersiz Batı’yla gizli görüşmeler yapıyor İranlı yetkililer, liderlerinden habersiz Batı’yla gizli görüşmeler yapıyor

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER