Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, katıldığı televizyon programında kendisine ‘suikast’ düzenleneceğine dair bilgilere ulaştığını ve bu bilgiyi Milli İstihbarat Teşkilatı ile paylaştığını duyurdu.

2BİR SUİKAST İHBARI İKİ DEĞİŞİK KANALDAN GELDİ'

Özdağ, “Bana yönelik olarak bir suikast ihbarı, bilgisi iki değişik kanaldan geldi. Ben de bu bilgiyi Milli İstihbarat Teşkilatı müsteşarına, şimdi başkanına geçen ay resmi bir yazıyla parti kanalından yolladım. Bana gelen bilgiler bunlardır. ‘Devlet içerisinden yapılan bir çalışmayla, bana karşı bir suikast düzenleneceği bilgisi tarafıma ulaştı' dedim ve detayları genel sekreterimizin imzalı mektubuyla yolladık. Devlet kayıtlarına girmesi için yolladık” dedi.

umit ozdag

'GENEL SEKRETER EMNİYETE İFADEYE ÇAĞRILDI'

Sahte doktorun annesi ilk kez konuştu: Hepsi mi yalan olur? Sahte doktorun annesi ilk kez konuştu: Hepsi mi yalan olur?

Özdağ konuşmasının devamında, “Ama öğreniyoruz ki 10 gün önce Milli İstihbarat Teşkilatı bu mektubu savcılığa iletmiş. Savcılık da bir polis tahkikatı için polise iletmiş, Ankara Emniyet Müdürlüğü güvenlik şubesi, partimizin genel sekreterini ifade için çağırdı. Sayın genel sekreter de bana sordu. Ben kendisine ‘Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ifade vermemesi gerektiğini, ifadeyi doğrudan savcıya vermesi gerektiğini' söyledim avukat arkadaşlarla konuştuktan sonra. İfade savcılığa verilecek” diye konuştu.

'BU 2 ELEMAN BANA SUİKAST DÜZENLEYECEK ELEMANLARMIŞ'

Özdağ, son olarak, “Mektubu Milli İstihbarat Teşkilatı'na ilettikten sonra yapılan bir operasyonda bir terör örgütünün 9 elemanı ele geçirildi. 2 elemanına da yol verildi bilgisi bize ulaştı. Bu 2 eleman, bana suikast düzenleyecek elemanlarmış. Demek ki Milli İstihbarat Teşkilatı'na yazmış olduğumuz mektup hedefine ulaştı” şeklinde konuştu.