Müzik yasağının kalkmamasına yönelik birçok ünlü isim, politik bir karar olduğunu, getirilen yasağın Bilim Kurulu ile ilgisinin olmadığının ortaya çıktığını savundu.

Ünlü isimlerin müzik yasağına ilişkin sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar...

Gülben Ergen: 

"Alınan tüm önlemlerde esneklik yapılır ama koca bir sektörün sesi kısık kalmaya devam eder. Neden? Öldü açlıktan müzisyenler öldü! Evlerinden çıktılar! Çocuklarına bakmakta zorlandılar! Yaşamak için çığlık attılar! Dayananlar oldu, taşıyamayanlar oldu. Ben 12'de iniyorum sahneden. Ama 12'de sahneye çıkan meslektaşlarım, arkadaşlarım var! Müziğin sesi kısılmaz. Müziğe saat sınırı konmaz. Sahne üzerinde çalışarak hayatını idame ettiren binlerce insanın ekmeğiyle oynamak bu. 12'de kısılan müzik baskıdır. Görmediğimiz bilmediğimiz felaketlerin habercisidir. Baskılanan her şey başka bir yerden, başka ve tercih edilmeyen bir şekilde tezahür eder."

Edis:

Gece 12'den sonraki müzik yasağı antidemokratik ülkelerde olabilecek rezil bir uygulama, eğer sıkı önlemleri geride bıraktıysak bu yasağı da acil olarak kaldırın artık. Ekonomi bu kadar kötü haldeyken müzik ve eğlence sektörüne yapılan bu ayrımcılığı anlayamıyorum gerçekten...

Gaye Su Akyol:

Hes kodu uygulaması da kalktığına göre 00:00’dan sonra müzik yasağının devam etmesinin pandemiyle alakalı tek 1 mantıklı sebebini söylesinler. Hiçbir mantıklığı sebep olmadığı için biz söyleyelim: müzik yasağı tamamen ideolojik ve gerici bir uygulamadır ve acilen kaldırılmalıdır.

Armağan Çağlayan:

Bütün pandemi yasakları kalktı, hala müzik yasağı neden kalkmadı? Bir tek bulaştıran müzik mi kaldı?

Redd:

Ne güzel! Müzik yasağı konuşulmamış bile. Umurlarında mı değil, dert ideolojik mi? Bilsek de rahat etsek.