Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Halk TV'de "Özlem Akarsu Çelik ile Ankara'dan" programında, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarında adı geçen ve daha sonra tutuklanan Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin eski rektörü Ünsal Ban'ın 'kullanılamaz halde' denilen Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarını özel işleri için kullandığını öne sürdü.

Tarikattaki çocuk istismarını savundular: Aile içindeymiş! Tarikattaki çocuk istismarını savundular: Aile içindeymiş!

Ban'ın bu uçaklarla yemeğe ve tatile gittiğini söyleyen Özdağ, Yükseköğretim Kurumu'na (YÖK) seslenerek "Ünsal Ban döneminde YÖK Denetleme Kurulu Başkanlığınca her yıl Türk Hava Kurumu Üniversitesi denetlendi. Bu denetlemelerin raporlarını kamuoyu ile paylaşır mısınız? Paylaşmazsanız Bilgi Edinme Yasası çerçevesinde isteyeceğim sizden. Cumhurbaşkanlığına, birinci yardımcıya, YÖK Başkanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığı’na ve YÖK’e yazacağım. Burada neler oldu? Kimlere diplomalar verildi? Ünsal Ban Türk Hava Kurumu'nun uçakları ile kaç defa Ankara’yı terk etti, nerelere gitti, kaç defa gitti? Yurt dışına kaç defa çıktı THK uçakları ile?” diye sordu.

Özdağ, “Eski rektör, yangın söndürmek için kullanılamaz halde denilen THK uçaklarını özel işleri için mi kullanmış?” sorusuna şu yanıtı verdi:

"Tabii… Yurt dışı, yurt içi, özel işleri için kullanmıştır. Oraya giden insanları, falan yere gidelim, orada yemek yiyelim diyerek eşini, dostunu ahbabını götürmüştür. Devletin malını adeta deniz olarak kabul etmişler ve denizin de sahibi biziz, millet değildir benim demişler. YÖK Denetleme Kurulu, bu şahıs beş yıl bu üniversitede rektörlük yaptı. Buradan diyorum ki, Ünsal Ban mal varlığını açıkla"