Dün gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı adayı seçilmesi beklenen altılı masa toplantısında bir anlaşmaya varılamamış ve Meral Akşener altılı masadan ayrıldığını duyurmuştu. Bunun üzerine bugün toplanan beş partinin lideri Saadet Partisi Genel Merkezinde toplantı yapmak için bir araya geldi.

'YAZIKLAR OLSUN SİZE'

Beş siyasi parti'nin bir araya geldiği Saadet partisi Genel merkezi önünde bir vatandaş Meral Akşenere seslenerek 'Beş tane çocuğum var benim. Biz size ümit bağlamıştık. Yazıklar olsun size' diye bağırdı.

Kılıçdaroğlu'nda Euronews'e göçmen anlaşması cevabı Kılıçdaroğlu'nda Euronews'e göçmen anlaşması cevabı

Genel Merkez önündeki vatandaş şunları söyledi:

“Daha dün Kılıçdaroğlu’na emanet etmediniz mi ailenizi? Bugün niye yapıyorsunuz? Ben partili değilim; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım, inşaat işçisiyim. Kendim geldim. Truvalı mısınız Sayın Akşener? Neden bu insanlara bunu yapıyorsunuz? İnsanların sizden ümidi vardı. İnsanlar size ümit bağlamıştı. Neden şu dakika bunu yaptınız? Hani emanet ediyordunuz ailenizi? Vasiyetiniz vardı hani? Bugün neden böyle oldu? Beş tane çocuğum var benim. Biz size ümit bağlamıştık. Yazıklar olsun size, 28 Şubat’ta yaptığınızı bugün de yaptınız. Aynısını yapıyorsunuz.

“KENDİ AYAĞINIZA SIKTINIZ”

Şuramıza kadar geldi. Kazanılmış bir seçimi neden verdiniz? Bir buçuk yıldır bizi neden oyaladınız? Bir buçuk yıldır belli değil miydi? Sayın Akşener size sesleniyorum, bir buçuk yıldır belli değil miydi? Mansur Yavaş başkanımız istemiyor, Ekrem İmamoğlu başkanımız ‘genel başkanımızın arkasındayız’ diyor. Ama siz tutmuşsunuz, halen daha bugün onları Cumhurbaşkanı görmek istiyoruz diyorsunuz. Gerçekten, kendi ayağınıza sıktınız. Bugün, dün kendi ayağınıza sıktınız. Dün gece ben üç buçuğa kadar uyumadım; sizi bekledim.”