Bağdat’ta patlama: En az 28 ölü 

Bağdat'ın Sadr City semtinde yol kenarına yerleştirilen bombanın kalabalık bir pazarı hedef alması sonucu en az 28 kişi öldü ve onlarca kişi yaralandı.

Yaşam 20.07.2021, 14:30
Bağdat’ta patlama: En az 28 ölü 

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Kurban Bayramı öncesi kalabalık bir pazarı hedef alan patlamada en az 28 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.Irak devlet haber ajansı, patlamanın Pazartesi öğleden sonra Bağdat'ın Sadr Şehri semtinde gerçekleştiğini söyledi.Ölenler arasında kadın ve çocukların da bulunduğu patlama sonucu bazı dükkanlar yandı.

PATLAMALAR DURDURULAMIYOR

Irak İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bağdat'ın doğusundaki Sadr Şehrindeki Woheilat Pazarı'nda yerel olarak üretilmiş bir EYP kullanılarak gerçekleştirilen bir terör saldırısı, birkaç kurbanın ölümüne ve diğerlerinin yaralanmasına neden oldu" denildi.

Saldırıyla ilgili terör örgütleri bir sorumluluk üstlenmedi ancak bölgede daha önce benzer saldırıların sorumluluğunu IŞİD üstlenmişti.Irak'ın başkentinde neredeyse her gün meydana gelen büyük bombalı saldırılar, 2017'de IŞİD militanlarının büyük oranda yenilgiye uğratılmasından bu yana son yıllarda durdu. Yine de patlamalar ara sıra meydana gelmeye devam ediyor.
(Middle East Eye) 

Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu