Bakanlıktan 'ücretsiz aşılama projesi'ne çifte standart: AK Parti'ye var, CHP'ye yok

'Ücretsiz aşılama projesi' için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne izin veren Tarım ve Orman Bakanlığı, CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Saruhanlı Belediyesi’ne olumlu yanıt vermedi.

Yaşam 04.02.2022, 07:44
Bakanlıktan 'ücretsiz aşılama projesi'ne çifte standart: AK Parti'ye var, CHP'ye yok

İktidar, CHP’li belediyelere zorluk çıkarmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) hayvan hastalıklarıyla mücadele amaçlı “ücretsiz aşılama projesi” için Tarım ve Orman Bakanlığı’ndaki girişimleri sonuçsuz kaldı. Manisa’nın CHP’li Saruhanlı Belediyesi’ne de olumsuz yanıt verildi. Buna karşın AK Parti’nin yönetiminde olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne (GBB) izin çıktı.   

TEKLİF KARŞILIKSIZ KALDI

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, besicilere destek olmak isteyen ABB’nin Tarım ve Orman Bakanlığı’na yaptığı hayvan hastalıkları ile mücadele amaçlı “ücretsiz aşılama projesi” teklifinin karşılıksız kaldığına dikkat çekti. Aynı şekilde Saruhanlı Belediyesi’ne de olumsuz yanıt verildiğini dile getiren Başevirgen, şunları söyledi: “CHP’li belediyelerin hayvan yetiştiricilerine ücretsiz hizmet sunmasına karşı duran bakanlık, belediyelerimizin bu fikrini beğenmiş olacak ki 1 Şubat 2022’de GBB’yle işbirliği protokolü imzaladı. İktidara soruyorum, Ankara ve Saruhanlı’da yaşayan yetiştiricilerimizin suçu ne? CHP’ye oy vermeleri mi? Şimdi bu yapılan çifte standart ne anlama geliyor?”


CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu