Büyükçekmece'deki gizemli kazıdan kan donduran infaz çıktı: Diri diri toprağa gömülmüş

Büyükçekmece'de gerçekleştirilen kazıda bulunan ve 20 Ocak'tan beri kayıp olan Murat Kartal'ın cesedinin kelepçeli olduğu belirlendi. Ekipler, Murat Kartal'ın canlı canlı gömülmüş olabileceğini değerlendiriyor. 

Yaşam 06.02.2022, 11:12
Büyükçekmece'deki gizemli kazıdan kan donduran infaz çıktı: Diri diri toprağa gömülmüş

Baybaşin ailesine çalışan polislerin gözaltına alıp aileye teslim ettiği Murat Kartal'ın, Baybaşin ailesi tarafından diri diri kepçeyle gömüldüğü ortaya çıktı.

EVİNDEN ALINMIŞ

Uyuşturucu iddiaları nedeniyle sık sık gündeme gelen Baybaşin Ailesi üyelerinden müteahhit Edip Fırat'ı 23 Aralık 2015'te öldürmekten tutuklanıp 2022'de tahliye edilen Kartal, 20 Ocak'tan bu yana kayıptı.

Sabah'ta yer alan habere göre; Soruşturma kapsamında, polis memurları Erdem Öntürk ve Fatih Erkuş'un, 20 Ocak 2021'de Kartal'ı Maltepe'deki evinden kelepçe takarak kendi araçlarına aldıkları, "Karakola gidiyoruz" diyerek götürdükleri belirlendi.

GAYRETTEPE KARAKOLU YERİNE BAŞKA YERE GÖTÜRDÜLER

Kartal'ın da ailesine "Gayrettepe'ye gidiyoruz" dediği kaydedildi. Ancak zanlılar, Kartal'ı karakola değil, İstanbul Adalet Sarayı yakınlarında bulunan Edip Fırat'ın amcası Yavuz Yavuztürk ve yanındakilere teslim etti.

DİRİ DİRİ GÖMÜLDÜĞÜ ARAŞTIRILIYOR

Kartal'ın da buradan Beylikdüzü'ndeki köşke götürüldüğü ve burada öldürüldüğü değerlendiriliyor. Cesedin kelepçeli olması canlı canlı gömüldüğü ihtimalini güçlendirdi.

Köşk ve çevresinde arama çalışmaları sürerken Kartal'a ait olduğu ve kriminal incelemesi halen süren kan örnekleri ile bir adet ayakkabı da ele geçirilmişti. Soruşturma kapsamında 9 kişi gözaltına alınırken, aralarında 2 polisin de olduğu 7 şüpheli tutuklu bulunuyor.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu