Çorum''da kızdıran olay!

Fırsatçı katliamcılar! Çorum''da okul yapılması planlanan arsadaki 25 ağaç ''sökülüp başka bir yere dikilmek'' yerine kesildi. Sokağa çıkma yasağı olduğu gün yapılan kesimi bir vatandaş evinin penceresinden görüntüledi. CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, okul inşaatının ağaçları kesmeden de yapılabileceğini söyleyerek tepki gösterdi. 

Yaşam 06.12.2020, 15:28 06.12.2020, 15:28
Çorum''da kızdıran olay!

Çorum'un Kale Mahallesindeki Eti Anadolu Lisesinin eski olan binası için 2 yıl önce yıkım kararı alındı. 

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü, mevcut okulun bahçesine 24 derslikli yeni bir okul yapılacağını açıklayarak, eğitime eski okulda bir süre daha devam edileceğini açıkladı. 

Ardından okulun ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapıldı. 

SÖKMEK YERİNE KESTİLER!

İhaleyi alan şirket, hiç bir kuruma bilgi vermeden sokağa çıkma yasağını fırsat bilerek alanda bulunan 35 ağacı kesti. Şirketin ağaç katliamı bir vatandaş tarafından evinin penceresinden görüntülendi.

AĞAÇLAR KESİLMEDEN DE OKUL YAPILABİLİRDİ

Ağaçların kesildiği kolejin bahçesine giderek inceleme yapan CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, yeni okul binasının yapılmasına karşı olmadıklarını belirterek şunları söyledi:

*Yeni okul mevcut okulun bahçesine yapılacak. 90-100 ağaç var. Şirket kimseye haber vermeden hatta mahalle muhtarının bile bilgisi yok, sokağa çıkma yasağında buraya gelip 25 ağacı kesiyor. Sebep olarak da ağaçların inşaat temel alanı içinde bulunmaları. 

"BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

*Ama okul binası ağaçlara zarar vermeden de yapılabilirdi diye düşünüyorum. Çünkü burası büyük bir bahçe. Ya da ağaçlar sökülerek başka bir yere nakledilebilirdi. Milli Eğitim İnşaat Şube Müdürlüğünün okul bittikten sonra kesilen ağaçlarının yerine yenilerinin dikileceğini söyledi. Ama Orman İl Müdürlüğü tespit yaparak tutanak tuttu. Sonucunu göreceğiz. Bu işin takipçisi olacağız.

 

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu