Cübbeli kadınları hedef aldı: Erkek varmış gibi oturacak…

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün 11 Ağustos'ta yaptığı bir konuşmada kadınları hedef aldı. Cübbeli, "Kadın masaja gidiyor. Spa mı diyorlar? Spa mpa... İslami otele gidiyor, orada masaj yaptırıyor. Masaj yapan kadın tamam. Göbeği ile diz kapağı arası kadının da kadına haramdır. O bölgeye kadar açtırmayacak, ellettirmeyecek" ifadelerini kullandı.

Yaşam 18.08.2022, 07:53
Cübbeli kadınları hedef aldı: Erkek varmış gibi oturacak…

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, spa yaptıran kadınlara yönelik olarak, "Masaj yapan kadın tamam. Kadının göbeği ile diz kapağı arası, kadına da haramdır. Müslüman kadınların, Müslüman olmayan kadınların yanında örtünmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre Ahmet Mahmut Ünlü, Müslüman kadınların, Müslüman olmayan kadınların yanında göbeği ile diz kapağı arasını örtmesi gerektiğini belirtti.

'ÊRKEK VARMIŞ GİBİ OTURACAK'

Cübbeli Ahmet'in açıklamaları şu şekilde:

"Kadın masaja gidiyor. Spa mı diyorlar? Spa mpa... İslami otele gidiyor, orada masaj yaptırıyor. Masaj yapan kadın tamam. Göbeği ile diz kapağı arası kadının da kadına haramdır. O bölgeye kadar açtırmayacak, ellettirmeyecek.

'BİR ZARURET MESELESİDİR'

Bu noktaya gelene kadar kadın ne? Endonezyalı. Dini ne? Budist. Budist kadının veyahut da Yahudi kadının veya Hıristiyan bir kadının masör bilmem ne gibi... Keyfi işleri konuşuyoruz. Bir zaruret meselesidir, doktor bakabilir. Doktor, avret yerine de bakar. Müslüman kadın Müslüman kadına, ancak İslam’ın dışındaki bir dinden kadın aynı yabancı erkek hükmündedir. Kafire kadınların yanında da erkek varmış gibi oturacak."

Yorumlar (0)
22
açık