Erdoğan'ın vatandaştan topladığı paketler sergileniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iktidara geldiği günden itibaren sigarayla mücadele kapsamında, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği program ve ziyaretlerde, kullananlardan bırakma sözüyle aldığı sigara paketleri sergilendi. 

Yaşam 10.02.2022, 14:46
Erdoğan'ın vatandaştan topladığı paketler sergileniyor

Erdoğan'ın, sigarayla mücadele kapsamında, başbakan olarak göreve gelmesinin ardından gerçekleştirdiği program ve ziyaretlerde sigara kullananlardan bırakma sözüyle aldığı sigara paketleri, "Yaşam İçin Bir Söz" mottosuyla Ankara'da sergilendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde hazırlanan bu sergide, paketlerin sahipleri arasında, bakan, milletvekili, muhtar, gazeteci, taksici gibi toplumun her kesiminden vatandaş yer alıyor.

PAKETLERDEN 215'İ BEŞTEPE SERGİ SALONU'NDA

Gittiği program ve davetlerde sigarayı bırakma sözü verdirerek sahiplerinden aldığı paketleri saklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, topladığı paketlerin 215'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Sergi Salonu'nda sergileniyor.

MEHMET MELİK ÖZMEN'İN PAKETİ DE ORADA

Sergide, Erdoğan'ın NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi sırasında, sigara içme kabininde sigara içen Bulgaristan Dışişleri Bakanı Daniel Mitov'dan ve kalp krizi sonucu 2005'te 39 yaşında vefat eden AK Parti Ağrı Milletvekili Mehmet Melik Özmen'den aldığı sigara paketi de bulunuyor.

KARDEŞİNDEN DE BIRAKMA SÖZÜ ALMIŞTI

Vatandaşın yanı sıra aile fertlerinden de sigara bırakma sözü alan Erdoğan'ın, 2010 yılında kardeşi Mustafa Erdoğan'dan aldığı sigara paketi de sergide yer alıyor.

ŞAHİTLİK EDENLERİN İMZASI DA VAR

Paketlerin üzerinde, sigarayı bırakmaya söz veren kişinin ismi ve imzasının yanında o ana şahitlik edenlerin adları da yazıyor.Yorumlar (0)
16
açık