Eskişehir'de işten çıkarılan şahıs 66 katlı binanın çatısını yaktı

Eskişehir’de kapıcı olarak çalıştığı bir sitede, iş akdinin feshedilmesi üzerine yangın çıkaran şahıs yakalandı. Dün gece saatlerinde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. 11 katlı bloğun çatı katında meydana gelen hasar ise günün ilk ışıklarıyla kendini gösterdi.

Yaşam 07.11.2021, 21:33
Eskişehir'de işten çıkarılan şahıs 66 katlı binanın çatısını yaktı

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine bağlı Büyükdere Mahallesi’nde 66 katlı bir binanın çatı katında yangın çıktı. Yangının, blokta kapıcı olarak çalışan ve gelen şikâyetler üzerine aynı gün içerisinde iş akdi feshedilen Yunus Emre A. (28) tarafından çıkarıldığı öğrenildi.

Bloğun en üst katındaki dairede kalan kapıcının, iş akdinin feshedilmesi üzerine bulunduğu ikameti de terk etmesi istendi. Ertesi gün daireyi terk edeceğini söyleyen Yunus Emre A. eşyalarını toplayıp binayı terk etmeden hemen önce dairede yangın çıkardı.

Öncesinde binanın otomatik yangın söndürme sisteminin su vanalarını da kapatan şahıs, itfaiye ekiplerinin ilk incelemelerine göre yangını çatı malzemeleri arasında bulunan tahtaları tutuşturarak çıkardı. Yangının söndürülmesinin ardından binanın çatısında meydana gelen hasar ise sabah saatlerinde ortaya çıktı. Çatısı yanan blok drone ile havadan görüntülendi.

Yorumlar (0)
17
açık