Fare zehrini 'şeker' diye yuttular!

Bursa İnegöl'de evde buldukları fare zehrini 'şeker' zannederek yutan 3 ve 5 yaşındaki kardeşler, fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Kaldırıldıkları hastanede midesi yıkanan kardeşlerin hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Yaşam 21.01.2022, 14:13 21.01.2022, 14:51
Fare zehrini 'şeker' diye yuttular!

Turgutalp Mahallesi Kiraz Sokak'ta oturan ailenin çocukları Turgut Efe D. ile İpek Su D. evde bulunan fare zehrini 'şeker' zannederek yedi.

İki kardeş bir süre sonra fenalaştı. Odaya gelen Merve D., çocuklarını baygın vaziyette buldu. Yanlarında zehri bulan anne Merve D., çocuklar kusmaya başlayınca cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım istedi. İhbar üzerine adrese sevk edilen ekiplerin ilk müdahalesini yaptığı çocuklar, İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Mideleri yıkanan Turgut Efe ve İpek Su D. kardeşler, Bursa'daki Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakımda tedaviye alınan kardeşlerin hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi. Doktorları çocukların sağlık durumlarının iyiye gittiğini ve normal servise aldıklarını ifade etti.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu