Gaz kaçağını çakmakla kontrol etti! Talihsiz kadın ağır yaralandı

Erzurum'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Evindeki gaz kaçağını çakmakla kontrol eden eden kadın ağır yaralandı.

Yaşam 06.10.2021, 17:30
Gaz kaçağını çakmakla kontrol etti! Talihsiz kadın ağır yaralandı

Erzurum Şenkaya ilçesinin Paşalı Mahallesi’nde yaşayan 2 çocuk annesi Güllü Gökçe, mutfağın yanında depo olarak kullanılan alana giderek buradaki tüpte gaz kaçağının olup olmadığını çakmakla kontrol etti.

ELİ VE YÜZÜ YANDI

1 Ekim'de yaşanan vahim olayda meydana gelen patlamada, Gökçe’nin eli ve yüzünün yanı sıra mutfak duvarının bir kısmı hasar gördü ve camlar kırıldı.

HASTANEYE KALDIRILDI

Üzerine sıçrayan alevler komşularınca söndürülen Gökçe, Oltu Devlet Hastanesi'ndeki birinci müdahale sonrası Erzurum Kent Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine sevk edildi. Eli, yüzü ile ayaklarında 2. ve 3. derece yanıklar oluşarak ağır yaralanan Gökçe’nin tedavisi sürüyor.

EVE YARDIMA KOŞTULAR

Yaralı kadının hastanede refakatçisi olan gelini Güler Gökçe, yaptığı açıklamada, kayınvalidesinin komşularının patlamanın sesiyle eve yardıma koştuğunu söyledi.

Komşuların soğuk suyla mğdahalede bulunduğunu ve ardından kayınvalidesinin hastaneye kaldırıldığını belirten Gökçe, Erzurum Kent Hastanesi'ndeki sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Gökçe, “Allah’tan patlamada meskenin pencereleri kırılmış, yoksa kayınvalidem tam yanardı. Lütfen kimse kayınvalidem üzere gaz kaçağını çakmakla denetim etmesin. Gaz kokusu varsa evvel kapıları açın, meskeni havalandırın ve pencereleri açalım” ifadelerini kullandı.

NUSRET'İN AKRABASI

Öte yandan Güllü Gökçe’nin, et lokantaları sahibi kasap Nusret Gökçe’nin akrabası olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu