Gelen fatura şoke etti: Okul değil 'resmen' ticarethane!

Son dönemin en konuşulan konularının başında gelen elektrik faturaları bu defa Çatalca'daki bir okulda tartışma çıkardı. Söz konusu okula, 'ticarethane' tarifesinden sınıflandırılarak 55 bin 919 liralık elektrik faturası kesildi.

Yaşam 09.02.2022, 14:14 09.02.2022, 14:26
Gelen fatura şoke etti: Okul değil 'resmen' ticarethane!

Geçtiğimiz günlerde Cemevlerine 'ticarethane' tarifesinden ücretlendirilerek kesilen elektrik faturası, şimdi de Çatalca'daki bir okula geldi.

LİSEYE 56 BİN LİRA FATURA

CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış AŞ. tarafından düzenlenen faturada ticarethane olarak ücretlendirilen Çatalca Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 55 bin 919 lira 95 kuruş kesildi.

'YANLIŞLIKTAN' KAYNAKLANABİLİR

Polemik Haber'e konuşan bir okul müdürü ise kendilerine gelen faturalardaki açıklama kısmında 'okul' olarak yazıldığını ve gelen tutarın da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılandığını belirtti. Bunun bir yanlışlıktan kaynaklanabileceğini vurgulayan okul müdürü, faturayı kesmeye gelen kişinin okul yerine 'ticarethane' sınıfına fatura düzenlemiş olabileceğini sözlerine ekledi.

CEMEVLERİNE DE 'TİCARETHANE' FATURASI KESİLMİŞTİ

Öte yandan Küçükçekmece’deki Garip Dede Kültür ve Cemevi Derneği ticarethane olarak sınıflandırıldı ve tüketici grubu kategorisine koyulmuştu. Cemevine 30 bin 60 TL elektrik ve 11 bin 847 TL doğalgaz faturası kesilmiş ve bu da tartışmalara neden olmuştu.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu