Gönderdiği nafakaya 'Haram Olsun' yazdı

İstanbul'da öğretmenlik yapan Nihal B. ve Barış A. çifti boşandıktan sonra Barış A. dekontların üstüne 'Haram Olsun' ifadelerini yazdı.

Yaşam 14.02.2022, 09:37 14.02.2022, 10:00
Gönderdiği nafakaya 'Haram Olsun' yazdı

Çocukları olmadığı için çğretmen Nihal B. 7 yıl sonra ldatma, darp, psikolojik şiddet, malvarlığını gizleme ve ailesinin üzerine geçirme gerekçeleriyle eşinden boşandı. İddiaya göre Eski koca Barış A. her ay 7 bin lira gönderdiği dekontların açıklama kısmına "Helal etmediğim nafaka", "Haram olsun" gibi ifadeler yazdı.

HAKARET ETTİĞİ İÇİN 250 BİN TAZMİNAT

Akşam gazetesinin haberine göre; Söz konusu mesajların psikolojisini bozduğunu öne süren Nihal B., eski kocasına 250 bin liralık tazminat davası açtı. Nihal B., dilekçesinde eski eşi nedeniyle annelik hayalinden vazgeçtiğini, boşanırken sahip olduğu malvarlığının çoğunu karşı tarafa bıraktığını, buna rağmen gelirinin küçük bir kısmı sayılacak miktarda nafaka ödeyen Barış A.'nın kendisine dekont yoluyla hakaret ettiğini savundu.

HUZUR BOZMA TAZMİNATI 

Barış A. ise, nafakayı helal etmemesinin tanrısal ceza dileme anlamına geldiğini öne sürdü. Nihal B.'yi haklı bulan mahkeme, eski eşinin huzurunu bozan Barış A.'nın 15 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Yorumlar (0)
16
açık