Halk ekmek satışları arttı

Dolar kurundaki sert dalgalanmayla birlikte gelen zamlar ekmek fiyatlarına da yansıdı. Alım güçü düşük olan vatandaş belediyelerin Halk ekmek büfelerine akın etti. Ankara'da temmuz ayında 12 milyon ekmek satılırken bu sayı kasım ayında 18 milyonu buldu.

Yaşam 30.12.2021, 10:25
Halk ekmek satışları arttı

İstanbul ve Ankara'daki halk ekmek büfeleri önünde oluşan kuyruklar gündemdeki yerini koruyor. Halk Ekmek büfelerindeki ekmek satış rakamları da krizin boyutu hakkında fikir veriyor.

T24'te yer alan habere göre;, Ankara'da temmuz ayında yaklaşık 12 milyon ekmek satışı yapılırken, kasım ayı satış rakamı yaklaşık yüzde 50 artışla 18 milyon oldu.

Dört ayda yaşanan artış yüzde 50'yi bulurken aralık ayının ilk 13 güne dair sayılar, artışın daha da sürdüğünü ortaya koydu. Buna göre, 1-13 Aralık tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Halk Ekmek'in yaptığı ekmek satışının toplamı 11 milyon 292 bine ulaştı.

İstanbul'da ise Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özge Nama da günde 2.6 milyon ekmek ürettiklerini ancak talebe yetişemediklerini belirtti.

Yorumlar (0)
0
kısa sürelü kar yağışı