Heyelan riski mahalleliyi evinden etti!

Ordu'nun Ünye ilçesinde heyelan riski nedeniyle boşaltılan evlerin sayısı yükseliyor. Heyelan riski tespit edilen 14 ev güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı.

Yaşam 02.02.2022, 11:00 02.02.2022, 11:09
Heyelan riski mahalleliyi evinden etti!

Ünye’nin İnkur Mahallesi’nde 1.5 ay önce ilk olarak tarım arazilerinde çatlaklara neden olan heyelan, sağanak ve kar yağışının da etkili olmasıyla bölgedeki evlerde hasar oluşturdu. 30 hanenin bulunduğu Kabadayı Küme Evleri mevkisinde bir evin duvarları yıkılırken, bazı yapılarda çatlaklar oluştu.

İlk etapta riskli iki ev, boşaltılırken, 10 yapının da tehlikeli olduğu belirlendi. Teknik ekiplerin incelemesinin ardından tespit edilen heyelan riski nedeniyle boşatılan ev sayısı, 14’e çıktı. Bu evlerde kalan 36 kişi ise güvenli yerlere yerleştirildi. AFAD ekiplerinin bölgedeki teknik incelemeleri de sürüyor.

'YÖRE İNSANIMIZIN YANINDAYIZ' 

Ordu Valisi Tuncay Sonel, tehlike saptanan 14 evde yaşayan 36 kişinin güvenli bölgelere yerleştirildiğini belirterek, “Mahallemizde meydana gelen heyelandan 14 ev etkilendi. Can kaybı ve yaralımız yok şükür. Burada yaşayan 36 vatandaşımızı jandarmamız refakatinde güvenli yerlere taşıdık. Devletimizin tüm imkanları ile yöre insanımızın yanındayız. Gereğini yapıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
23
açık