Karantinadan 1 dakikalığına ayrılan iki kişiye binlerce dolarlık para cezası

Tayvanlı sağlık yetkilileri, karantinadaki otel odalarını bir dakikadan biraz fazla terk ettikleri için Endonezyalılara kişi başı 3 bin 610 dolar para cezası verdi.

Yaşam 24.01.2022, 15:55
Karantinadan 1 dakikalığına ayrılan iki kişiye binlerce dolarlık para cezası

İki adam, 15 Kasım 2020'de uçakla Tayvan'a geldiler ve bir karantina tesisine giriş yaptılar. 22 Kasım akşamı yiyecek almak için odalarından çıktılar.

CEZADAN KAÇAMADILAR

Otel lobisine geldiklerinde, personel onlara derhal odalarına dönmelerini söyledi ve adamlar buna uydu. Ancak Tayvan basınında çıkan haberlere göre, karantinada bir dakikadan biraz daha uzun süre bulunmamaları sebebiyle, sağlık yetkilileri tarafından 3 bin 610 dolar para cezasına çarptırıldı.

Yetkililer, ödemeyi zamanında yapmadıkları için para cezası ve oda ücreti olarak toplaö 9 bin 700 dolar borçlu olduklarını duyurdular. İşverenleri sonunda bu tutarı iki adam adına ödedi.

Ada ulusu, dünyadaki en katı karantina kurallarından bazılarına sahiptir. 2020'de Filipinler'den bir göçmen işçinin Kaohsiung'daki karantina odasını sadece sekiz saniyeliğine terk ettiği için yaklaşık 3 bin 500 dolar para cezasına çarptırıldığı bildirildi. (RT)

Yorumlar (0)
22
açık