Kuran kursunda kapıya asılı bulunmuştu: 12 yaşındaki çocuk yaşam savaşını kaybetti

Muş’ta bir Kuran kursunun tuvalet kapısının koluna asılmış bir halde bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz, yaşam savaşını kaybetti. Durumun doktorlar tarafından şüpheli bulunduğunu kadeden acılı aile, olayın aydınlatılmasını istedi.

Yaşam 15.07.2021, 09:40
Kuran kursunda kapıya asılı bulunmuştu: 12 yaşındaki çocuk yaşam savaşını kaybetti

Muş Merkez Karşıyaka Kuran kursunda 3 Temmuz tarihinde tuvalet kapısının koluna asılmış bir şekilde bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz, yaşam savaşını kaybetti. Yaşanan olayın ardından Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuk, burada kalbi tekrar çalıştırıldıktan sonra Elazığ Medical Park Hastanesi’ne sevk edilmişti. Gazetemizin duyurduğu haberin ardından günlerce komada kalan çocuğun ailesi, “Çocuğun boyu ile kapı kolu arasında baya fark var. Kapı kolu yüksekliği 1 metre bile değil. O kemerin payı da var. Otursanız bile yere değersiniz” diyerek olayı şüpheli bulduklarını söylemişti. 

Cumhuriyet’te yet alan habere göre, Muş’taki yetkililerle de görüştüklerini anlatan aile, “Psikolojik bir sorunu var mı diye sordum. ‘Bir sorunu yoktu, arkadaşlarıyla bir kavgası yoktu’ dediler. Adli bir olay olduğu için soruşturma aşamasında şüpheli bir durum var. Doktorlara sorduğumda ‘bir çocuk suya atlarsa, balkonda atlarsa bir intihar şekli olur. Çünkü bu ani yapılan bir şey’ dediler. Ama çocuğun böyle bir şeyi tasarlaması şüpheli geldi. Doktorlara da şüpheli geldi” ifadelerini kullanmıştı.

‘AÇIĞA ÇIKARILSIN’

Mehmet Halit Yavuz’un ölüm haberiyle yıkılan aile, “Ne olduğunun açığa çıkmasını istiyoruz. Herhangi bir ihmal varsa ya da bir suç varsa bu açığa çıksın, sorumlular yargılansın istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
26
açık