Mehmet Barlas'tan Erdoğan'a öneri: Soğukkanlı bir ekonomi politikası izlenmeli

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, doların hala yüksek olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Kitleler ucuzluk, refah ve sağlık bekliyor. Bunlara ilk cevap olarak benzin ve doğalgazda indirime gidilmeli. Dolar'ı 18 liradan indirdik ama neticede 13 lira yine de fazla. Bu acı gerçekler siyasetin sürekli gündeminde olmalı" tavsiyesinde bulundu.

Yaşam 10.01.2022, 15:09 10.01.2022, 15:49
Mehmet Barlas'tan Erdoğan'a öneri: Soğukkanlı bir ekonomi politikası izlenmeli

Gazeteci Mehmet Barlas, bugün "Kılıçdaroğlu’nu dinlemeyin" başlığını taşıyan köşe yazısında mevcut dolar kurunun hala yüksek olduğunu savunarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  "Benzin ve doğalgazda indirime gidilmeli" önerisinde de bulundu. 

'BUNDAN SONRASI İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİYOR'

Muhalefet ile kısır polemiklere girilmemesi gerektiğini belirten Barlas, şu ifadeleri kullandı:

"Kitleler ucuzluk, refah ve sağlık bekliyor. Bunlara ilk cevap olarak benzin ve doğalgazda indirime gidilmeli. Dolar'ı 18 liradan indirdik ama neticede 13 lira yine de fazla. Bu acı gerçekler siyasetin sürekli gündeminde olmalı.

İşin en önemli yanı AK Parti ile MHP'nin şu anda başaramadıklarını Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Kılıçdaroğlu'nun başarabileceğini düşünebiliyor musunuz? PKK'lı kadroların sızdığı, FETÖ'cü kitlelerin yol gösterdiği bir siyasi akım hem hastalıklarla boğuşacak, hem ulusal ekonomiyi güçlendirecek, hem de Türkiye'ye dönük terörist girişimleri etkisiz kılacak. Bu masalı kime anlatırsanız anlatın buna sadece cadı masalı derler.

'EKONOMİDEN ANLAYANLAR SESİNİ YÜKSELTMELİ VE ANLAMAYANLAR SUSMALI'

Bence AK Parti'nin biraz daha sakin olması lazım. Her türlü saçmalığa aynı sertlikte cevap vermek onlarla aynı düzeye getiriyor. Kemal Kılıçdaroğlu ağzından çıkan sözlerin pek azını kulağıyla duyan bir kişi. Onun her lafına bir cevap üretmek sadece abesle iştigaldir.

Türkiye'nin bundan sonra yapması gereken soğukkanlı bir ekonomi politikası izlemektir. Yani maaşlara yapılan artışlarla vatandaşın ekonomisi arasındaki açık da gidermeli. Bu açığın adı da enflasyon değil mi? Yani ekonomiden anlayanlar seslerini yükseltmeli ve anlamayanlar da susmalıdır. Kısacası Türkiye'nin akla ihtiyacı var."

Yorumlar (0)
0
hafif kar duşu