Meteoroloji'den İstanbul'a 'gök gürültülü' uyarı! Kar kalınlığı 20 santime kadar çıkıyor...

Meteoroloji'den İstanbul için kar uyarısı geldi. Geçtiğimiz günden itibaren başlayan kar yağışının bugün de etkisini devam ettirerek etkisini hissetirmesi bekleniyor. Kar kalınlığının iç kısımlarda 20 santimetreyi bulması da beklenirken ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı da uyarı yapıldı.

Yaşam 23.01.2022, 05:05 22.01.2022, 23:21
Meteoroloji'den İstanbul'a 'gök gürültülü' uyarı! Kar kalınlığı 20 santime kadar çıkıyor...

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışları, İstanbul'da da dün akşam itibariyle başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yeni uyarıya göre kar yağışları, bu gece kentin kuzeyinden başlayarak etkisini artıracak.

İÇ KESİMLERDE 20 SANTİME KADAR

Zaman zaman gök gürültülü kar sağanağı şeklinde etkili olacak kar yağışları ise güney sahillerde yer yer 2-5 cm, iç ve kuzey kesimlerde 6-20 cm yeni kar örtüsü bekleniyor. Vatandaşlar ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

İL GENELİNDE ARALIKLI YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, "Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren İstanbul'un kuzeyinden başlayarak etkisini arttırması beklenen kar yağışlarının, zamanla il genelinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Zaman zaman gök gürültülü kar sağanağı şeklinde etkili olması beklenen kar yağışlarıyla birlikte yarın akşam saatlerine kadar güney sahillerde yer yer 2-5 cm, iç ve kuzey kesimlerde 6-20 cm yeni kar örtüsü beklenmektedir. Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

Yorumlar (0)
22
açık