Metro inşaatında korkunç kaza!

Kadıköy'de Dudullu-Bostancı metro inşaatında çalışan bir işçi, iş makinesi ile birlikte metro inşaatına düşerek ağır yaralandı. 

Yaşam 18.01.2022, 15:59
Metro inşaatında korkunç kaza!

Kadıköy'de Dudullu-Bostancı metro inşaatında çalışan bir işçi iddiaya göre, metro inşaatı çalışması sırasında kum yüklediği sırada dengesini kaybederek 25 metre yükseklikten kullandığı iş makinesi ile birlikte metro inşaatına düştü. Serhat Erdoğan olduğu tespit edilen işçi, ağır yaralanarak vince takılı sepet yardımıyla yukarı çıkarılıp hastaneye kaldırıldı.

İŞÇİYE OLAY YERİNDE İLK MÜDAHALE

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucunda yaralı işçi vince takılan sepet ile düştüğü yerden çıkarıldı. Yaralı işçiye ilk müdahaleyi olay yerinde yapıldıktan sonra Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

'NASIL OLDUĞUNU ANLAMADIK...'

Hastaneye kaldırılan işçinin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Metro inşaatında çalışan bir işçi; "Buradan kumu aldı, öbür tarafa indiriyordu. Nasıl olduğunu anlamadık. İş makinesi ile birlikte düştü" ifadelerini kullandı. Yaşanan iş kazası sonrasından işçinin düştüğü yere demirler çakılarak kapatıldığı görüldü. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu