Müşterilerin imzalarını taklit eden banka çalışanı 12 milyon TL kredi çekti

Müşterilerin imzalarını taklit eden banka çalışanı 12 milyon TL kredi çekti Adana''da çalıştığı banka şubesinde, müşterilerin imzalarını taklit ederek hazırladığı sahte evrakla bankadan 12 milyon lira çeken banka çalışanı, polis ekiplerinin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Polisin yakaladığı Gökhan Ö.''nün hesaplarına para aktardığı Hacı Ahmet Ö. ile kardeşi Hakan Ö. de gözaltına alındı.

Yaşam 03.01.2021, 13:19 03.01.2021, 13:19
Müşterilerin imzalarını taklit eden banka çalışanı 12 milyon TL kredi çekti

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, özel bir bankada çalışan Gökhan K.’nin, zimmetine para geçirdiği ihbarı üzerine harekete geçti. Yürütülen soruşturmada Gökhan K.’nin, banka müşterisi firmaların yetkililerin imzalarını taklit edip, hazırladığı sahte evrakla firma adına bankadan toplam 12 milyon TL kredi çektiği belirlendi. Gökhan K.’nin yakalanmamak için çektiği parayı, çalıştığı banka şubesinin yakınındaki bir otoparkta değnekçilik yapan, yaklaşık 5 yıldır tanıdığı Hacı Ahmet Ö.’ye ait farklı bankalardaki hesaplara transfer ettiği tespit edildi. Hacı Ahmet Ö.’nün, bu işlem karşılığında Gökhan K.’den yüklü miktarda para aldığı saptandı.

'SUS PAYI' DİYE BAŞKASINA DA VERMİŞ

Öte yandan bu durumu öğrenen Hacı Ahmet Ö.’nün kardeşi Hakan Ö. de Gökhan K.’den şantajla para istediği, “Artık bana da pay vereceksin. Yoksa seni polise ihbar ederim” diye tehditte bulunduğu öğrenildi. Bunun üzerine Gökhan K.’nin, Hakan Ö.’ye ‘sus payı’ verdiği belirlendi. Bu bilgiler üzerine polis ekipleri, adreslerine düzenlenen eş zamanlı şok baskınlarla şüphelileri yakaladı. 

BANKA DEKONTLARI BULUNDU

Hacı Ahmet Ö.’nün evinde yapılan aramalarda para transferlerinin yapıldığını gösteren 6 banka dekontu, 30 bin lira para ele geçirildi.

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI, BİRİ EV HAPSİ ALDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gökhan K. ile Hacı Ahmet Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, Hakan Ö.’ye ise ev hapsi cezası verildi.

Yorumlar (0)
16
açık