'Pitbull dehşeti'nde flaş detay: Kamera görüntülerini silmeye çalışmışlar

Gaziantep'te pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayarak ağır yaralanan minik Asiye'nin olayı gündemdeki sıcaklığını korurken ortaya yeni çıkan bir detay şoke etti. İddiaya göre saldırıya ilişkin bazı zanlıların, sitenin güvenlik kamerası kayıtlarını silmeye çalıştığı belirlendi.

Yaşam 30.12.2021, 06:30
'Pitbull dehşeti'nde flaş detay: Kamera görüntülerini silmeye çalışmışlar

Gaziantep'te oturdukları sitenin bahçesinde pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralanan ve Akdeniz Üniversitesi'ne nakledilerek ameliyata alınan 4 yaşındaki Asiye Ateş olayında yeni bir gelişme daha yaşandı.

SORUŞTURMA TİTİZLİKLE SÜRÜYOR

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca, pitbull cinsi 2 köpeğin, site çalışanının çocuğunu baş ve boğaz bölgesinden hayati tehlike oluşturacak şekilde yaralaması nedeniyle başlatılan soruşturma devam ediyor.

YENİ DELİLLER ORTAYA ÇIKTI

Cumhuriyet savcılığınca, dün tutuklanan site yöneticisi Mustafa E. ile Süheyla K. hakkında Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderilen sevk yazısında, soruşturma devam ederken kuvvetli suç şüphesini oluşturacak nitelikte yeni deliller ortaya çıktığı kaydedildi.

AĞIZLIKSIZ VE TASMASIZ DOLAŞTIRILMASI YASAK

Sonradan alınan tanık ifadeleri, müşteki ek beyanı, siber araştırma tutanağı ve teknik analiz raporu gibi dosyaya yansıyan delillerin bulunduğu ifade edilen yazıda, olayda yer alan bahse konu cins köpeklerin tehlike arz eden hayvanlardan olduğu, bu hayvanların ağızlıksız ve tasmasız dolaştırılmasının yasak olduğu gibi çocuk alanlarına sokulmasının yasak olduğu bilinmesine rağmen şüphelilerin bu yasakları kasten ihlal eden eylemleri ile mağdurun hayati tehlike geçirecek şekilde ağır yaralanmasına sebebiyet verdikleri belirtildi.

DELİLLERİ KARARTMA ÇABASI

Şüphelilerin atılı suçu işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunduğu ifade edilen yazıda, "Delillerin henüz tam anlamıyla toplanmamış olması, bilhassa kamera kayıtlarına ulaşarak bu kayıtların silinmeye çalışılmasının bu bağlamda delillerin karartılması çabası olarak nitelendirilmesi, soruşturma konusu fiilin önemi göz önünde bulundurulduğunda tutuklama haksızlığa yol açmayacak mahiyettedir" denildi.

Yorumlar (0)
2
parçalı bulutlu