Sağlık ekipleri, yoğun kar nedeniyle çözümü evde doğumda buldu

Başakşehir'de hamile kadının acil çağrısı üzerine 112 sağlık ekipleri, kar geçit vermeyince doğumu evde gerçekleştirdi. 112 acil sağlık ekiplerinin, saat 16.40'da aldıkları doğum ihbarı üzerine Başakşehir Şahintepe Mahallesi'ndeki adrese gittiği bilgisine ulaşıldı.

Yaşam 25.01.2022, 07:46
Sağlık ekipleri, yoğun kar nedeniyle çözümü evde doğumda buldu

Hamile kadının muayenesini gerçekleştiren ekipler doğumun başladığını tespit etti. Kar yağışının şiddetini artırması üzerine hastaneye yetişecek zamanın olmadığını belirleyen sağlık ekipleri, doğumu evde gerçekleştirdi.

ANNE DE BEBEK DE İYİ DURUMDA

Ekipler, doğumun gerçekleşmesi ardından bu kez de yeni doğan erkek bebek ve ailesini hastaneye götürmek için mücadeleye başladı. Yoğun kar yağışı ve yolda kalan araçların oluşturduğu trafik sebebiyle büyük çaba sarf eden sağlık ekipleri, uzun uğraşlar sonucunda anne, baba ve bebeği Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaştırıldı.

İHA'da yer alan habere göre; anne ve bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Zor şartlarda görev yapan acil sağlık personelleri Kadir Önlü, Sait Seyitoğlu ve Ayetullah Özkan anne ve bebeği sağlıklı bir şekilde hastaneye ulaştırmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu