Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın'dan 'Cenk Çelik' açıklaması

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili videolarıyla bilinen Cenk Çelik, İstanbul'da silahlı saldırıya uğradı. Peker'in Ersan Barkın'ın paylaşımına göre Peker, Çelik'e yapılan saldırıyla ilgili "Bugüne kadar sosyal medyada çoluk-çocuk, genç-yaşlı birçok kişi şahsıma hakaret videoları yayımlamaktaydı. Hiçbirine karşı tek karşı eylemde bulunmamışken, bıçak sırtında yaşadığım bu anda, böyle bir cinayeti işlettiğimi düşünmek en basit tanımıyla safdillik olur.

Yaşam 17.09.2022, 18:24 17.09.2022, 22:17

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker ile ilgili paylaşımlarda bulunan Cenk Çelik İstanbul Ümraniye'de silahlı saldırıya uğradı.

DURUMU AĞIR

Çavuşbaşı Caddesi'nde vurulan Çelik'in durumunun ağır olduğu belirtildi.

CENK ÇELİK ÜMRANİYE

Sosyal medyada kendisini "Cenk Çelik Ümraniye" şeklinde tanıtan Çelik, Peker aleyhindeki videoları ile biliniyordu. 

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Çelik, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

POLİS ÇALIŞMA BAŞLATTI

Olay yerinde inceleme yapan polis, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

SEDAT PEKER’DEN 'CENK ÇELİK' AÇIKLAMASI

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, sosyal medya hesabından sokak ortasında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Cenk Çelik hakkında açıklama yaptı. Barkın, Peker’le FaceTime üzerinden yaptığı görüşmeyi aktararak, Peker'in bugün yaşanan olaya dair söylediklerini aktardı.

Barkın'ın paylaşımına göre Peker, Çelik'e yapılan saldırıyla ilgili "Bugüne kadar sosyal medyada çoluk-çocuk, genç-yaşlı birçok kişi şahsıma hakaret videoları yayımlamaktaydı. Hiçbirine karşı tek karşı eylemde bulunmamışken, bıçak sırtında yaşadığım bu anda, böyle bir cinayeti işlettiğimi düşünmek en basit tanımıyla safdillik olur. Bazı güçler tarafından öldürülmem amaçlanırken, yakınlarıma saldırılar düzenlenirken, bana hiçbir fayda sağlamayacak bu tip bir cinayetle ilişkilendirilmem asla mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

'DİJİTAL TECRİT ALTINDA İKEN BU YÖNDE KOMPLOLARA BAŞVURMAK ASLA ONURLU BİR DAVRANIŞ DEĞİL'

Peker ayrıca "Bugün, yakınımda olduğu bilinen Seyfi Gedikli isimli arkadaşın ana-babasının ve kızlarının kaldığı evin kapısına silahla ateş edildi. Bana sevgi besleyen insanları yıldırma amacıyla yapılan kriminal çalışmalar devam etmektedir. Dijital tecrit altında iken bu yönde komplolara başvurmak asla onurlu bir davranış değildir" dedi.

Barkın'ın paylaşımları şu şekilde:

Yorumlar (0)
14
açık