Set çalışanını kazayla öldüren Alec Baldwin davasında flaş gelişme 

Ünlü oyuncu Alec Baldwin, 'Ruth' filmi çekimleri sırasında görüntü yönetmeninin ölümüne sebep olduğu kazada flaş gelişme yaşandı. Oyuncu Baldwin ve film şirketine dava açıldı.

Yaşam 16.02.2022, 08:35 16.02.2022, 08:50
Set çalışanını kazayla öldüren Alec Baldwin davasında flaş gelişme 

Halyna Hutchins'in kocası ve 9 yaşındaki oğlu adına açılan davada ünlü oyuncu ve şirket “ölüme neden olmakla” suçlanıyor.

Ailenin avukatı  Brain  Panish, ünlü oyuncunun Hutchins’i öldüren silahı kullanarak aynı derecede suçu işlediğini öne sürdü. Avukat Panish, “Tetik devreye girmedikçe ve horozu çekilmedikçe silah ateşlenemez. Yani silah Baldwin'deydi, silahın horozunu çektiğini söylüyor. Ateş etti. Kadın öldürüldü” ifadelerini kullandı.

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ HAYATINI KAYBETTİ

Hayatını kaybeden görüntü yönetmeni Hutchins’in kocası Matthew Hutchins ve 9 yaşındaki oğulları Andros adına açılan davada sanıkların film çekiminde gerçek silahlar kullanırken ölümcül sonuçları olan güvenlik kontrollerini gerçekleştirmedikleri ve temel silah güvenliği kurallarına uymadıkları belirtildi.


Halyna Hutchins / Görüntü Yönetmeni

KAZA EKİMDE MEYDANA GELDİ

Ekim ayında meydana gelen olayda  Baldwin, New Mexico’daki Bonanza Creek Çiftliği’ndeki bir çekim sırasında 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Hutchins’i ve yönetmen Joel Souza’yı vurdu. Hutchins, New Mexico Üniversitesi Hastanesine kaldırıldıktan sonra aldığı yaralardan öldü. 48 yaşındaki Souza ise yaralı kurtuldu.

Yorumlar (0)
18
açık