Survivor Nagihan: 12 yaşında istismara uğradım

Popüler yarışma programı Survivor'daki güçlü isimlerden olan Nagihan Karadere, katıldığı programda 12 yaşındayken istismara maruz kaldığını açıkladı. Karadere, Bu konuların çocuklarımıza öğretilmesi gerektiğini düşünüyorum" diyerek, maruz bırakıldığı istismarı ağlayarak anlattı.

Yaşam 23.09.2022, 11:00 23.09.2022, 11:15

Popüler yarışma programı Survivor'daki güçlü isimlerden olan milli atlet Nagihan Karadere, YouTube’da yayınlanan Katarsis programına konuk oldu.

Karadere "Bu konuların çocuklarımıza öğretilmesi gerektiğini düşünüyorum" diyerek, maruz bırakıldığı istismarı ağlayarak anlattı.

'12 YAŞIMDA İSTİSMAR EDİLDİM'

Çocukluğunda yaşadığı cinsel istismarı anlatan Nagihan Karadere, o günler giderek yaşadığı travmayı şu şekilde aktardı:

"Ben henüz 12 yaşındayken bir istismar yaşadım. O dönemler küçük bir kasabada yaşadığımız için akrabalara gidip gelme olayları çok fazla oluyordu. Uzak bir akraba diyebilirim hatta bu olay için. Her gittiğimiz yerde insanlara hizmet etmeyi de çok severdim. Mutfağa gider evdekilere çay servisi yapardım. Bir gün yine böyle bir durumda salonda herkes otururken ben mutfağa bardakları bırakmaya gitmiştim."

'MUTFAKTA ARKAMDAN SARILDI'

"Arkamdan birisi geldi ve sarıldı. Ben herhalde yengemdir diye düşündüm. Arkama dönüp baktığımda uzak akrabalardan birini gördüm. Bana sarılıp öpmeye başladı. Ne yapacağımı bilemedim. Vücudum taş kesti ve elim ayağım titremeye başladı.

O an sesim çıkmasın ki kimse ayaklanmasın diye düşündüm. Bunun sonrası da oldu. Bu anlattığım ilk olanıydı. Ne yapmam gerektiğini hiç bilemedim. Günlerce uykularım kaçtı. Bu olayı anneme söylemek istedim ama söyleyemedim. Ortaya bir şey atıp da çocuk olduğum için yalan konuştuğumu düşünürler diye bir şey yapamadım."

'ANNEM BANA SARILDI'

"Annem yanıma geldi ve 'Neden giyinmedin' dedi. Ben gitmek istemiyorum dedim. Kaybedecek hiçbir şeyim yoktu gerekirse beni dövsün, bana ceza versin diye düşündüm. Bunları göze aldım ve olayı anlattım. Siz içeride otururken mutfağa gittiğimde bunları yaşadım ve korktum size söyleyemedim dedim. Gitmeyelim lütfen dedim. O gün oraya gitmedik ve annem bana sarıldı."

'BU KONULAR ÇOCUKLARIMIZA ÖĞRETİLMELİ'

Karadere, sözlerini şöyle tamamladı:

"O da bu durum karşısında kötü hissetti. İnanacağını hiç düşünmemiştim ve bana inandı. O saatten sonra iletişimi tamamen koparttık o insanlarla. Annem üzerime daha çok titremeye başladı. Gittiği her yere beni götürdü ve beni hiç yalnız bırakmadı. Bu tarz konular hiçbir zaman konuşulmadı. Aşırı utangaç bir çocuktum. Bu konuların çocuklarımıza öğretilmesi gerektiğini düşünüyorum."

Yorumlar (0)
18
açık