TGRT Spikerine canlı yayında hırsılık şoku!

TGRT Spikerine canlı yayında hırsılık şoku! TGRT Haber Spikeri Mehmet Aydın’ın canlı yayında İstanbul Havalimanının açılışını anlattığı sırada hırsızlık için evine girdiği iddia edilen sanık hakim karşısına çıktı.

Yaşam 20.12.2018, 10:28 20.12.2018, 10:28
TGRT Spikerine canlı yayında hırsılık şoku!

Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma sonrası açıklama yapan Aydın, “Maddi kayıp elbette ki var ama bu işlerin maneviyatı çok önemli. Evde huzurla yatamıyorsanız, geceleri uykunuz bölünüyorsa, çocuklarınız korkuyorsa bu daha kötü bir durum” dedi.
İstanbul Havalimanının açılışı için 29 Ekim tarihinde canlı yayın yaptığı sırada TGRT Haber Spikeri Mehmet Aydın’ın Kadıköy’deki evine saat 14.00 sıralarında girerek hırsızlık yaptığı iddia edilen sanığın “nitelikli hırsızlık” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.Anadolu 25’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Nazife Yılmaz cezaevinden getirilirken, müşteki Mehmet Aydın, eşi Ferda Aydın ile avukatları katıldı. Sanık savunmasında suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

“Maddi, manevi zarar gördüm”

Müşteki Mehmet Aydın haber spikeri olduğunu söyleyerek, “Olay günü işime gitmiştim. Eşim bana telefonla arayarak evimizde hırsızlık olduğunu söyledi. Eylem nedeniyle hem maddi hem manevi olarak zarar gördüm. Çalınan mallar tarafımıza iade edilmemiştir. Sanık hakkında şikayetçiyim” dedi.

“Eve döndüğümde kapı kilit göbeğinin olmadığını gördüm”

Bunun üzerine söz alan Mehmet Aydın’ın eşi Ferda Aydın, “Olay tarihinde saat 10.00 civarında iki çocuğumla birlikte dışarı çıktım. Ben 16.00 sıralarında eve döndüğümde kapı kilit göbeğinin olmadığını gördüm. Hemen görevliyi çağırdım, polise haber verdim. Çilingir vasıtasıyla içeri girdiğimizde ev tamamen dağılmış ve karıştırılmış vaziyetteydi. Hırsızlığın olduğu kamera görüntülerinden ortaya çıkmıştır” diyerek sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için erteledi.

Polemik Haber

Yorumlar (0)
20
açık