TRT''de bir KJ skandalı daha!

TRT''de bir KJ skandalı daha! TRT Haber’de bir KJ skandalı daha yaşandı. Almanya’da bir caddeye Mevlana’nın isminin verilmesi ile ilgili haberde Belediye Başkanı’nın sözleri “Mevla’nın sözüyle mesaj verdi” KJ’si ile yayınlandı.

Yaşam 13.12.2020, 17:04 13.12.2020, 17:04
TRT''de bir KJ skandalı daha!

TRT Haber’de 'Haber 12' bülteninde Monheim Rhein adlı şehirde, belediye arazisinin Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne cami yapılmak üzere bağışlanması ile ilgili bir haber yer aldı. Haberde, cami yapılacak olan caddeye “Mevlana Rumi” ismi verildiği belirtildi.

Haberde Belediye Başkanı Daniel Zimmermann’ın görüşlerine yer veren TRT Haber, bu sırada “Mevla’nın sözüyle mesaj verdi” KJ’sini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bu yıl 10 Kasım’da Anıtkabir Özel Defterini imzalarken yaptığı konuşmanın haberinde, TRT Haber’in KJ’sinde büyük puntolarla “Devletin zirvesi Atanıtkabir'deydi" diye yazılmıştı. Daha önce, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda ekranda “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun” diye yazan TRT Haber’de, ayrıca Erdoğan'ın konuşması sırasında çıkan 'Öööööööiiiiiillllll' şeklindeki yazı ile ilgili de soruşturma başlatılmıştı.
 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu