Yer: Esenyurt... 11 yaşındaki çocuğa kapkaç!

Yer: Esenyurt... 11 yaşındaki çocuğa kapkaç! Son günlerde sıklıkla benzer olaylarla gündeme gelen İstanbul''un Esenyurt ilçesinde, bu kez de 11 yaşındaki kız çocuğu sokak ortasında kapkaça uğradı.

Yaşam 04.01.2021, 09:21 04.01.2021, 09:21
Yer: Esenyurt... 11 yaşındaki çocuğa kapkaç!

Gündüz vakti yaşanan olay, Esenyurt Balıkyolu mahallesinde gerçekleşti. 

E.T. isimli küçük kız ekmek almak için evinden çıkarak bakkala doğru yürümeye başladı. Bu sırada cep telefonunu elinde tutan E.T.'ye arkasından bir kişi yaklaştı. Küçük kızın boş anını bekleyen kişi, E.'nin elinde tuttuğu telefonu alarak kaçmaya başladı. Yaşananları gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. 

Olay yerine gelen polis ekipleri, sokak üzerinde bulunan dükkanların güvenlik kameralarını inceleyerek şüpheliyi tespit etti. Kapkaççı, polis ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonucunda kısa sürede yakalanarak, polis merkezine götürüldü. 

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Küçük kızın yaşadığı korku dolu anlar sokak bulunan bir dükkanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Güvenlik kamerası görüntülerine, kapkaççının küçük kızın arkasından yaklaştığı ve cep telefonunu çaldığı anlar yansıdı.

"GELDİ, ÇELME TAKTI, KOŞTU"

Yaşadığı korku dolu anları anlatan küçük kız, "Ekmek almaya gidiyordum. Yüzü gözükmüyordu. Geldi, çelme taktı, koştu. En altta kırmızı ceketli bir tane çocuk vardı. Ben koşayım dedim. Adam da kaçtı gitti. Orada kaçtı" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
22
açık