Facebook, WhatsApp ve Instagram gibi popüler sosyal ağların sahibi olan Meta yeniden binlerce kişin işten çıkarılma haberleriyle gündeme geldi. Metaverse alanında çalışmalarıyla gündeme gelen Facebook'ta bu hafta binlerce kişinin işten çıkarılması bekleniyor. 

KASIM AYINDA YÜZDE 13'LÜK DÜŞÜŞ

Bloomberg’in haberinde, kasım ayında yaşanan yüzde 13'lük düşüş sonra bazı pozisyonlara son veriliyor. Daha başarılı bir organizasyon olma yolunda bu son verilen pozisyonlar sonucunda binlerce kişi işten çıkarılacak. Finansal olarak hedefler belirlenerek alınan bu kararlar organizasyon yapısını sadeleştirmeden bağımsız olarak gerçekleştirilecek. 

Reklam gelirlerindeki düşüş ve metaverse isimli sanal gerçeklik platformuna odaklanan Facebook, yönetici kadrosundan çıkarılması muhtemel isimlerin bir listesini istedi.

İZİNE ÇIKMADAN ÖNCE TAMAMLANSIN

Fitch, 'Altın tüm zamanların zirvesine gidiyor' açıklamasında bulundu! Fitch, 'Altın tüm zamanların zirvesine gidiyor' açıklamasında bulundu!

Gelecek hafta tamamlanması beklenen işten çıkarılma sürecini Mark Zuckerberg üçüncü çocuğu için izne çıkmadan önce tamamlanmasını istiyor.

Pek çok çalışanın işten çıkarılma sonrası, ikramiyelerini alıp alamayacağı konusu ise merak konusu oldu.