Galatasaray Meydanı’ndaki polis bariyerleri, 300 hafta sonra kaldırıldı Galatasaray Meydanı’ndaki polis bariyerleri, 300 hafta sonra kaldırıldı

Kaş Adliyesi’nde dün ilginç bir olay yaşandı. Başsavcı Gökhan Feyzoğlu ile Av. Hakan Tüzen arasında, ‘tuvalet’ tartışması yaşandı. Av. Tüzen, tuvalete doğru yürürken, başsavcı “Burası personel tuvaleti” diyerek tuvaleti kullanmamasını istedi. Bu durum, Av. Tüzen ile Feyzoğlu arasında tartışmaya neden oldu. Başsavcının koruma polisi Av. Tüzen’i tuvaletten çıkarttı. Olaya ilişkin tutanak tutuldu.

Halk TV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre olay, dün saat 16.50 sıralarında Kaş Adliyesi’nde yaşandı. Antalya’nın Kaş İlçesinde avukatlık yapan Av. Tüzen, baro odasındaki anahtarı alarak tuvalete doğru yürümeye başladı. Bu sırada Kaş Adliyesi Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu da, tuvalete doğru yürüyordu.

Av. Tüzen, elindeki anahtarla kapıyı açmak üzereyken başsavcıdan “Beyefendi burası personel tuvaleti. Aşağıda tuvalet var” diyerek tuvaletten çıkmasını istedi. Tüzen ise “Ben de avukatım. Kaş avukatıyım” dedi. Başsavcı, “Burası personeller tuvaleti. Kullanamazsın” dedi ve dışarı çıkmasını istedi.

"KULLANMANA İZİN VERMİYORUM"

Av. Tüzen, avukatlar olarak anılan tuvaleti kullandıklarını söylese de ‘kriz’ çözülemedi. “Ben başsavcıyım. Bu tuvaleti kullanmana izin vermiyorum” diyen Feyzoğlu’na, Av. Tüzen “Avukatım ve bu tuvaleti kullanma hakkım var” karşılığı verdi.

Av. Hakan Tüzen, yaşananlara ilişkin hazırladığı tutanağı olayın tanıkları ile tutanak altına aldı.

Whatsapp Image 2024 05 15 At 19 06 25 001

"SENİNLE UĞRAŞACAĞIM"

İmza altına alınan tutanağa göre başsavcı, avukatın ismini aldıktan sonra “Ben başsavcı olarak uğraşacağım seninle. Göreceksin. Çık dışarıya burayı kullanamazsın” dedi. Av. Tüzen ise “Ne yapmak istiyorsan yap” şeklinde karşılık verdi.

POLİSLERE ‘AVUKATI, TUVALETTEN ÇIKARIN' TALİMATI

Bu esnada, Başsavcı Feyzoğlu, adliye polisi G. Ç. ile koruma polisi olan S.’yi yanına çağırdı. Başsavcı, polislerden, Avukat Tüzen’i tuvaletten çıkarması talimatı verdi. Av. Tüzen, bu talimata karşılık, çıkmayacağını söylese de, polisler, kendisini çıkarmak için hamle yaptı.

"POLİS ZORU İLE TUVALETTEN ÇIKARILDIM"

Polislerden G. Ç. tuvaletin kapısında beklerken, başsavcının koruma polisi S., Av. Tüzen’in yanıa gelerek zorla tuvaletten çıkmasını sağladı. Av. Tüzen, olaya tanık olan kişilerin de imzasını taşıyan tutanağı imza altına aldı.