Maltepe Belediyesi'nin 16-17 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenleyeceği "Dünyada Medyanın Rolü" konulu forum Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Yurt içinden ve yurt dışından basın mensuplarının katılacağı forum; Alternatif Medyanın Rolü, Küresel Krizler ve Medyanın Rolü, Medyanın Toplumsal Barışa Katkısı, Yeni Dünya Düzeni ve Dijital Medya, Alternatif Medyanın Geleceği olmak üzere 5 ana başlık altında masaya yatırılacak.

Forumun birinci oturumu "Alternatif Medyanın Rolü" başlığı ile gerçekleşecek. "Alternatif Medyanın Rolü" oturumu 16 Aralık Cuma günü saat 09:30'da başlayacak. Oturumda usta gazeteci ve KRT Genel Müdürü Adnan Bulut tecrübelerini aktaracak. 

Altılı Masadan ortak açıklama: Erdoğan'ın aday olması mümkün değildir Altılı Masadan ortak açıklama: Erdoğan'ın aday olması mümkün değildir

Alternatif Medyanın Rolü oturumunun moderatörlüğünü gazeteci Necdet Saraç yapacak. Oturumda; TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Fox Haber Gebel Yayın Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ve Halk Tv Genel Yayın Yöentmeni Bengü Şap Babaeker de konuşmacı olarak yer alacak.