Erdoğan, bugün 3. kez adaylık için başvuracak Erdoğan, bugün 3. kez adaylık için başvuracak

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu yaşanan sel felaketinin ardından Şanlıurfa'yı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında bölgedeki bir vatandaş parti liderlerine, "Çocuklarım üstüne yemin ederim ki bu ekipler 1 saat önce buraya geldi. Sabahtan beri ben buradayım. Hiçbir ekip yoktu. Sırf siz geleceksiniz diye Süleyman Soylu az önce gelip talimat verdi, buraya kamyonları yığdı, çekip gitti. Sabahtan beri burada kimse yok. Bizim bütün umudumuz sizsiniz, sizlersiniz. Urfa’yı yalnız bırakmayın. 20 yıldır perişanız. Ahmet Bahçıvan dönemi hariç kimse Urfa’nın altyapısına el atmadı.  Senin hak, hukuk ve adalet yürüyüşünü takdir ettik. Urfa halkı inandı. Kenar mahalleler komple sizi destekliyor.” diyerek mağduriyetini anlattı.

Afetten etkilenen bir esnaf şunları söyledi:

“3 tane işletmem var. 20 tane nüfusa bakıyorum. Yani gerçekten şu anda 4 milyonluk zararım var. Benim sermayem olsaydı size ve Türkiye halkına kurban olsaydı. Ben de bunu kredilerle, mektuplarla çeviriyorum. Gerçekten zor durumdayım. Aksi takdirde benim şahsımın yok oluşuna, ailemin bitmesine neden olacak. Biz ciddi anlamda, kağıt üzerinde değil, yanımızda bir güç istiyoruz. Bir destek istiyoruz. Sabahtan beri kahvaltı yapmadan kilometrelerce yürümüşüz. Yani insanlar için ne yapabiliriz? Birden kendimizi mağdur insan halinde gördük. Gerçekten mağdur durumdayız. Samimiyetimle söylüyorum, mağdur durumdayız. Şu anda Piazza AVM’yi gidip görebilirsiniz. Piazza AVM’de şu anda 1. kat iki metreye kadar su dolmuş. Elektronik mağazası işletiyorum. Hiçbir ürün şu anda kullanılamaz. Hiçbir ürün tekrar satışa sunulamaz. Biz gerçekten mağduruz. Takdir sizin, takdir milletin.”

Şanlıurfalı yurttaşlar, “Buraya Aziz Aydınlık dışında hiç kimse gelmedi” dedi. Bir başka yurttaş ise “Ümidim sizlersiniz. Oylarımızın hepsi size helal olsun. Hepimiz size oy vereceğiz” diye konuştu. Bir diğer yurttaş, Kılıçdaroğlu’na “Sayın Cumhurbaşkanım, hoş geldiniz. Bizi bunlardan kurtarın. Yeter artık” dedi.

Şanlıurfa bir kadın ise şöyle konuştu: 

'AK PARTİ HEMEN İSTİFA ETSİN'

“Mahvettiler. Bitirdiler. Daha aklınız başınıza gelmedi mi? Bu az demek ki bize. Yıllarca emek verdik biz. Bu mudur bedeli? Biz yıllarca AK Parti’ye gece gündüz demeden çalıştık. Ama biz bugün bu olanları hak etmiyoruz. AK Parti hemen istifa etsin. Benim bütün sözüm o yuhalayanlaradır. Adam olsalar AK Parti’yi yuhlarlar.”